1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ankara'da otopark ücretleri

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Büyük şehirlerin en büyük sıkıntısı şehir merkezlerinde araçların park edilecek yer bulunamaması.. Özel otoparkların yanı sıra Belediyenin belirlediği kaldırım yol kenarlarında belirlen alanların otopark olarak belirlenmesi ile vatandaşların 5 dk işini halledeceği yerlere bile en az 6 TL ücretler alınmaktadır.

  Otoparklar bazı bölgelerde saatlik olarak işlemekte. Adliye otoparkı, Hastane otoparkları özellikle Ankara Üniversitesi İbni Sina otoparkı gibi yerlerde saatlik ücretler uygulandığından bir hayli sıkıntı çekilmekte.
  Sıhhıye Otopark.jpg
  Ankara'da en pahalı otopark ücretlendirmesi ESENBOĞA havaalanında uygulanmakta.

  Esenboğa Açık Otopark Ücret Tarifesi

  0-1 Saat arası 8,00 TL
  1-3 Saat arası 12,00 TL
  3-6 Saat arası 16,00 TL
  6-12 Saat arası 18,50 TL
  12-24 Saat arası 26,50 TL

  Esenboğa Katlı Otopark Ücret Tarifesi

  0-1 Saat arası 9,00 TL
  1-3 Saat arası 14,00 TL
  3-6 Saat arası 19,00 TL
  6-12 Saat arası 22,50 TL
  12-24 Saat arası 32,50 TL

  Beğendik Kocatepe Mağaza Otoparkını kullanmak isteyenler 30 TL alışveriş yaparsa mağazadan 4 saat ücretsiz otopark hizmet alabiliyorlar. Özellikle Kızılay ve Kocatepe Camisinde işi olanlar için akıllıca bir seçim olacaktır.

  Çankaya Belediyesine ait Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı Fiyat Tarifesi işe yine saatlik uygulama yapılmakta hemen hemen aynı fiyatlar uygulanmakta.

  Ankara AŞTİ otobüs terminalinde 25 dakika ücretsiz otopark uygulaması mevcut, 25 dakikadan sonra 7.5 TL ödemeniz gerekiyor. Yine AŞTİ de işi olanlar biraz yürümeyi göze alarak arkasından ARMADA alışveriş merkezine araçlarını bırakabilirler.

  Sonuç olarak Otopark ücretlerinden kaçınmak için şehri iyi bilmeniz gerekmekte, kurumların ön ve arka sokaklarında boş yer bulabilirseniz araçlarını buralara koyabilir yada alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Otopark sorunu butun buyuk sehirlerde mevcut saniyor isem, 1 saat = 8,00 TL yine pagli gibi. Hayirlisi.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş