1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Anasınıfı Yaz Mevsimi Etkinlikleri

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Yaz mevsimini çocuklara anlatırken sıcak bir mevsim olduğunu söyleyerek ve mevsim özelliklerinden bahsederek güne başlayabilirsiniz. Yaz mevsiminde yenen sebze ve meyvelerden faydalanabilir; yaz mevsiminde yediklerimizden ve yaptıklarımızdan bahsederek yaz döneminin özelliklerini çocuklara anlatmaya başlayabilirsiniz.

  Sanat etkinliğinde aşağıya eklediğim resim görsellerinde yer alan boyama sayfalarından yararlanabilir; artık malzemelerden yararlanarak yaz mevsimi proje çalışmaları yapabilirsiniz.

  11 (5).jpg 8549cba8c5d2f55.gif Fotoğraf0345.jpg icecream7.gif mevsimler_(9).JPG mevsimler_ve_aylar_(10).JPG www.erguven.net-296.gif yaz (1).jpg yaz.jpg yaz-mevsimi-boyama-sayfasi-1.jpg

  Yaz mevsimi ile ilgili sanat etkinliğini tamamladıktan sonra Türkçe Dil Etkinliğinde kullanmak üzere aşağıya eklediğim yaz mevsimi ile ilgili eklediğim hikayeden faydalanabilirsiniz.

  YAZ TATİLİ
  Okullar kapanmıştı. Ceren çok heyecanlıydı. Çünkü yazlıklarına gideceklerdi. Ceren artık denize girebilecek, bol bol yüzüp arkadaşlarıyla birlikte kumdan kuleler yapabilecekti. Ceren yazlıktaki arkadaşlarını çok özlemişti. Ceren ve ailesi erkenden uyandılar. Hazırlıklarını tamamladıktan sonra yola çıktılar. Akşam olduğunda yazlık evlerine gelmişlerdi. Ceren artık çok mutluydu. Hemen arabadan indi ve bahçedeki salıncağa koştu. Biraz sallandıktan sonra içeri girdi. Annesinin hazırladığı yemeklerden yedi. Çok yorulmuştu odasına gitti yatağına yatar yatmaz uykuya daldı.
  Sabah erkenden uyandı. Hava çok güzeldi. Hemen üzerini giydi ve bahçeye koştu. Annesinin hazırladığı kahvaltıyı yaptıktan sonra odasına koşup mayosunu, havlusunu, terliklerini ve kovalarını aldı. Artık ceren denize gitmek için hazırdı. Ceren ve annesi denize gittiler. Havlularını serdiler. Denizde yüzdükten sonra dışarı çıkıp güneşlenmeye başladılar. Daha sonra yanlarına Can ve annesi geldiler. Biraz sohbet ettikten sonra kumdan kale yapmaya başladılar. Bu sırada Ceren bir taş buldu. Can bu duruma çok şaşırdı ne kadar güzel Ceren dedi. Can neden ben taş bulamıyorum? Deyince bak aklıma bir fikir geldi Can. İstersen seninle beraber taş arayalım. Hem bulduğumuz taşları toplarız dedi. Can bunu kabul etti. Beraber taş aramaya başladılar. Bir sürü taş topladılar. Beraber denize girdiler. Oyunlar oynadılar. Günleri çok güzel geçiyordu Cerenin. Ama artık ayrılma vakti gelmişti. Çünkü artık okullar açılacaktı ve herkesin evine dönmesi gerekti. Can ve Ceren vedalaşarak ayrıldılar. Ceren güzel bir tatil geçirmişti.
  Okullar açıldı. Ceren büyük bir sevinçle okula gitti. Okula giderken topladığı taşları yanında götürmüştü. Öğretmenleri onları karşıladı. Herkese yaz tatili boyunca neler yaptığını soruyordu. Sıra Ceren’e gelmişti. Ceren denize girdiğini, oyunlar oynadığını, taşlar topladığını anlattı. Topladığı taşları öğretmenine ve arkadaşlarına gösterdi. Öğretmeni Ceren aferin sana. Ne kadar da iyi yapmışsın. Ceren öğretmenim bu taşlardan ne yapabiliriz? Dedi. Öğretmeni istersen her arkadaşına bir tane taş verebilirsin ve onları boyayıp annelerinize hediye götürebilirsiniz dedi. Ceren bunu kabul etti. Öğretmenlerinin yardımıyla bütün arkadaşları taşlarını boyadı. Annelerine hediye götürdüler. Bütün arkadaşları çok sevinmişti. Hepsi Ceren’e teşekkür etti. Akşam olunca bütün çocuklar hediyelerini annelerine verdi. Anneleri çok şaşırmıştı. Bütün anneler önce çocuklarına sonra Ceren’e teşekkür ettiler ve hediyelerini saklayacaklarını söyleyip onları öptüler.

  Yazar: Bahar Bakkaloğlu

  Güle güle kullanın....
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Yaz mevsimi çocukların eğitimi için en zor dönem kabul edilir. Bunun için çevreye yönelik eğitimler uygulanır.
   
 3. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Çocuklara yaz mevsimini sevdiren ve kışın yorgunluğunu gideren zihinsel etkinlikler olarak ta düşünebiliriz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş