1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Anasınıfı Kolay Anlatımlı Bir Hikaye

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Anasınıfında son derece eğlenceli ve hayal dünyası geniş çocukları düşündükçe hikaye anlatımında kimi zaman zorluklarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Anasınıfı öğrencilerim için özellikle ilk dönem hayvanlarla ilgili sanat etkinliği yaptığım sıralar kullandığım hikayelerden birini sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşağıya eklediğim hikayeyi çomak kuklalarla evde çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirmek istediğinizde bile kullanabilirsiniz. Eğlenceli vakitler...


  KIRMIZI FİLİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

  Gece olunca yatağa girer, gökyüzünü seyrederek uyurum. O gece de öyle oldu.
  Sabah olunca uyandım. Dışarıda yağmur yağıyordu. Baktım odamın duvarındaki resim eğik duruyor.
  Resmi düzeltmek için yanına gittim. Bir de ne göreyim. Kırmızı fil yerinde yoktu.
  Bir gece önce resmin içinde duran Kırmızı Fil ortadan kaybolmuştu. Önce yatağın altına baktım. Orada yoktu.
  Sonra elbise dolabına baktım. Orada da yoktu. Hiçbir yerde yoktu.
  Mavi Balina’ ya sordum. –İp atladık, saklambaç oynadık. Ama benim uykum geldi, uyudum. Kırmızı Fil’in nerede olduğunu Sarı Zürafa biliyordur, ona sor, dedi.
  Sarı Zürafa’ya sordum. –Gece saklambaç oynadık. Ben onları bulmaya çalıştım. Hepsini buldum. Ama Kırmızı Fil’i bulamadım, nerede olduğunu bilmiyorum dedi.
  Önce Mor Kedi’ye, sonra da Pembe Fare’ye sordum. Kocaman fil kayboldu. Nereye gitti acaba?
  Bunu bilse bilse Yeşil Karga bilir. Ona sordum. Biz saklambaç oynarken fili kolayca bulurduk. Çünkü çok kocamandı. Dün akşama kadar hep böyle oldu. İlk kez dün akşam bulamadık. Nerede olduğunu bilemiyorum, dedi. Tam bu sırada kapı GÜM GÜM diye vuruldu.
  Kapıyı açtım. Karşımda kocaman gövdesiyle Kırmızı Fil duruyordu. Üstü çamur içindeydi. Hem üzgündü, hem de yorgun görünüyordu.
  Kırmızı Fil’e sarılıp hortumundan öptüm. Onu çok sevdiğimi söyledim.
  Kırmızı Fil hiç sesini çıkarmadı. Doğru odaya yürüdü.
  Kırmızı Fil arkadaşlarının yanına gitti, yattı ve uyudu. Sarı Zürafa, Mavi Balina, Yeşil Karga, Pembe Fare ve Mor Kedi Kırmızı Fil’in dönüşüne çok sevindiler. Ben de sevindim ama yerdeki ve duvardaki ayak izlerini anneme nasıl anlatacaktım?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş