1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Anasınıfı İstek Mektupları

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  İstek mektupları anasınıfı öğretmenlerinin işini kolaylaştırmakta ve velilerin çocuklar hakkında bilgi sahibi olmasını kolaylaştırmaktadır. Yani tüm hafta boyunca okulda neler yapıldığı ile ilgili bilgi edinmeniz konusunda en önemli yardımcınızdır. Siz de en güzel istek mektuplarını hazırlayanlar arasında yer almak istiyorsanız siz de aşağıdaki örneğimi inceleyerek fikir edinebilirsiniz.


  İlk İstek Haber Mektubu Örnekleri:

  26.09.2011: Bugünden itibaren; yatağımı düzeltmeli, pijamalarımı katlamalı, oyuncaklarımı ortalıkta bırakmamalıyım. Okuldaki dolabımı düzenli bırakmayı öğreneceğim.

  Ayrıca bugün alt-üst, altında-üstünde, altta-üstte gibi kavramları öğrenebileceğim bir gün olacak. Lütfen, evde her fırsatta bana bu kavramların içinde yer aldığı cümleler kurmama, uygulama yapmama yardımcı olunuz. Bugün DOLABA GİYSİ ASMA OYUNU oynayacağız. Bu oyunu evde de oynayabiliriz. Oyun yolu ile dağılan dolabımı toplamayı zevkli hâle getirebilir, düzenli olmayı öğrenirken becerilerimi geliştirebilirim.


  Gerekli araçlar: Gömlekler, kazaklar ve askılar.

  Yere askılar ve gömlekler bırakılır. Oyun lideri düdük sesi ile oyunu başlatır. Oyunculardan hangisi en çabuk ve düzenli olarak dolaba bir gömlek asabilirse oyunu kazanır.  Oyun, yerdeki kazakları katlamaları ile devam eder. En çok ve en güzel katlamayı yapan oyuncuya grup üyeleri karar verir. Oyunu kazanan oyuncuyu tokalaşarak kutlarlar.

  27.09.2011: Köpük ve Temizlik: İşte bugünkü konumuz. Köpüklerle oynarken el temizliğimi uygun biçimde nasıl yapabileceğimi öğreneceğim. Evde elimi yıkayışım acaba doğru mu? Mikropları kovuyor olabilir miyim? Bedenim sabun olmadan temizlenebilir mi?

  Bugün yapacağım sanat çalışması için dört tane küçük kalmış kuru sabuna, bir tane de yuvarlak sabuna ihtiyacımız olacak.


  28.09.2011: Kapaklar ne işe yarar? Farklı büyüklüklerde üç kapak ve iki tane de kapağı kapatacak kavanoz vs. ihtiyacım olacak. Bunlarla zekâmı geliştirecek oyunlar oynayacağız. Önce evde oynayalım. Şimdi beş farklı büyüklükte kapak ve kavanoz bulalım. Her bir kavanoza kendi kapağını bularak kapatmaya çalışayım. Bütün bunları bir dakika süre içinde yapabilecek miyim? Bugün “ Açık-Kapalı”, Boş-Dolu” kavramlarını da öğreneceğiz. Bu nedenle evde benimle içinde bu kavramlar bulunan cümleler kurmamı destekleyiniz.


  Bugün ayrıca ilk ses çalışmam var. ‘’E’’ sesi ile başlayan sözcükler bulalım.


  29.09.2011: Bugün okula ‘’KÜÇÜK BİR TOP’’ götürürsem bu topla duygularımı tanıyacağım. Okula giderken giyeceğim giysimin bir de cebi olmalı. Topumu cebime koyacağım. Topum cebimdeyken kendisini nasıl hissediyor olabilir? Bunu benimle konuşarak duygu ve düşüncelerimi bir minik kâğıda yazar mısınız?

  Evde top oynamanın sakıncalarını, nerelerde top oynanabileceğini öğreneceğim. Siz de evde beni bu yönde desteklerseniz komşularımız topun sesi ile rahatsız olmazlar.


  30.09.2011: BUGÜN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ. Evden istediğim bir oyuncağı okula götüreceğim. Böylece kendime ait bir oyuncağı arkadaşlarımla paylaşarak oynayabileceğim. Bazen sizin yatağınızda yatmak isteyebiliyorum. Oysa kendi yatağımda benim ilgimi çekecek çizgi film kahramanları, oyuncaklarım var. Sizin odanız benim için hiç de ilginç değil. Herkes kendi yatağında yatmalı. J

  Benim korkularım varsa neden /nelerden korkuyorum? Korkularımı küçük bir kâğıda yazarak öğretmenime verir misiniz?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş