1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Anasınıfı Hareketli Oyunlarla Eğlenceli Zamanlar

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Anasınıfı öğretmeniyseniz hareketli oyunlarla kaliteli zaman geçirme fırsatını çocuklarınıza hediye etmek için hareketli oyun etkinliklerim arasından seçimde bulunabilirsiniz. Ben bu oyunları oynatırken çocuklar gayet eğlenceli zaman geçiriyorlar.


  KIRKAYAK OYUNU: Çocuklar birbiri arkasına dizilerek öndeki arkadaşlarının bellerine sıkıca sarılırlar. En öndeki oyuncu kırkayağın başı en sondaki de kuyruğudur. Oyun başlayınca kırkayağın başı olan oyuncu kuyruk olan oyuncuyu yakalamaya çalışır. Kuyruk arkadaşlarından kopmadan sağa sola kaçarak yakalanmaktan kurtulur. Baş kuyruğa dokununca kırkayak kopmuş olur ve oyun yeniden başlar.

  TRENCİLİK OYUNU: Çocuklar birbiri arkasına dizilerek öndeki arkadaşlarının bellerine sarılırlar. Biri istasyon şefi olarak arkadaşlarını 7-8 adım ilerisinde bekler. Çocuklar tren taklidi yaparak şefin önünden geçerler. İstasyon şefi geçişi beğenmezse treni yeniden hareket noktasına gönderir. Ancak geçisi beğenirse biletler kontrol diye bağırır. Çocuklar avuçlarını açarak şefe uzatırlar. Şef çocuklardan birine seni istasyon şefi yaptım, haydi öteki istasyona der. Yeni şef başka yerde durur ve oyun tekrarlanır.

  SAKLAMBAÇ: Bahçede veya sınıfta oynanabilir. Çocuklar arasından seçilen ebe yüzünü duvara döndürür ve gözlerini kapatır. Çocuklar saklanır. Ebe oldu mu diye seslenir. Çocuklar oldu deyince ebe çocukları aramaya başlar. kimi görürse adını söyleyerek gözünü kapadığı yere döner, sobe der. İlk görünen çocuk ebe olur.

  BENİMLE GELİR MİSİN OYUNU: Çocuklar genişçe bir halka olurlar. Yüzleri halkanın içine dönüktür. Bir ebe halkanın dışında bekler. Oyun başladığın da ebe halkanın dışında dolaşmaya başlar. Bir oyuncunun sırtına dokunur ve benimle gelir misin diyerek halkanın çevresin de koşmaya başlar; koşar şıçrar hayvan taklidi yapar ve seker. Onu kovalayan oyuncu da ebeni hareketlerini taklit eder. Onu yakalamaya çalışır. Ebeyi yakalayamaz ve yerini ebeye kaptırırsa kendisi ebe olur. Oyuna yeniden başlanır.

  KAÇ KURTUL OYUNU : Çocuklar sıra olurlar. Biri ebe olur ve sıranın 4-5 adım önünde arkası çocuklara dönük olarak durur. Oyun başlayınca ebe kollarını aşağı yukarı indirip kaldırır. Çocuklarda vurulmadan ebenin yanından geçmeye çalışırlar. Ebenin kolunun değdiği çocuk ebe olur ve ebeyle yer değiştirir. Oyun yeniden başlar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş