1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Anasınıfı Büyük Küçük Nesnelerle İlgili Plan Örneği

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

  1. Hayal Gemisi

    Hayal Gemisi Yeni Üye

    Öğretmen dikkatleri küçük-büyük merkezine toplamak için “Neler getirmişsiniz. Ooo burada birbirinden değişik şeyler var, bazıları büyük bazıları küçük görünüyor.” der ve öğrencilerle birlikte getirilen objeler masaya alınır. Masadaki objeler içinde en büyüğü bulunur ve başka bir masanın uç kısmına yerleştirilir. Daha sonra en küçük obje bulunur ve masanın diğer ucuna yerleştirilir. Diğer objeler masa üstünde dururken seçilen iki obje alınır ve yan yana tutulur. Büyüklükleri standart olmayan objeler ile ölçülür (kalem, sandalye, el vb.) Daha sonra bir A4 kâğıdına büyük olan obje koyulur ve uzunluğu işaretlenir. Yanına küçük obje koyulur ve onunda uzunluğu işaretlenir. Ölçüm kâğıdı panoya asılır.


    Büyük ve küçük nesnelerin boylarına göre ölçüm sonuçları ile orantılı bir şekilde eşleştirmeleri istenir. Siz de büyük- küçük ile ilgili böyle güzel etkinlikler yapmaya hazır mısınız?
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş