1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Anaokulu ve Yuvanın Faydaları Nelerdir?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Anaokulları ve yuvalar 4- 6 yaş grubundaki çocukların gelişimlerine katkıda bulunabildiği gibi birçok aileye okula başlamadan önce temel becerimi öğrenimi açısından kolaylık teşkil etmektedir. Gerek oyun grupları gerekse kum, su ve hayal gücü aktiviteleri, dış mekan oyunları, hikaye dinletisi, yemek pişirme, anne- baba ya da prens- prenses olma gibi yaratıcı gücü yüksek oyunlar oynayabilme fırsatı sunmaktadır.

  Anaokulu çocuğu kısaca hayata hazırlar. Birçok öz bakım becerisini öğrenebilmesine yardımcı olduğu gibi sosyal ve duygusal yönden de gelişmesine katkıda bulunur. Ayakkabı giyme, palto, ceket giyme, bağcık bağlama, düğme ilikleme, bağlama becerisi edinme gibi birçok beceriyi çocuk anaokulunda edinir.

  Kalem tutma, şarkı söyleme, kendini ifade edebilme, toplum içinde konuşabilme, öz güven sahibi olma, yiyecekleri ayırt etmeden yeme gibi tüm alışkanlıkları anaokulunda kazanan birey hem aile ortamında hem de ilkokula başladığında birçok beceriye hakim olarak aileyi ve yeni öğretmeni daha fazla yormadan eğitim sürecine yeni bir başlangıç yapar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş