1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ananasın Faydaları Nelerdir?

Konu, 'A | B | C | Ç | D' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Ananas Güney Amerika'da yetişen son derece sağlıklı bir meyvedir. Son derece güzel kokulu olan bu meyve birçok vitamin ve mineral bakımından zengin bir meyve olarak bilinmektedir. Su bakımından zengin olan bu meyve kalorisi düşük bir meyve olarak bilinmektedir.

  Ananas da yağ bulunmamaktadır ve bu meyve sayesinde vücudunuzdaki zararlı madde atımını hızlandırabilirsiniz. Ayrıca kanser, tansiyon ve sindirim sorunu rahatsızlıklarında da tüketimi tavsiye edilen bir meyvedir. Nezle ve gribe de iyi geldiği gibi kan dolaşımını hızlandırarak kandaki yağ oranını düşürücü etkisi bulunmaktadır.

  Cinsel ömrünüzü uzatır. Suyunu içmeniz durumunda ateş düşürücü ve soğuk algınlığını giderici etkisi bulunmaktadır. C vitamini bakımından zengin olup stresi önleyici özelliği bulunmaktadır. Boğaz iltihabının önüne geçmektedir.

  Hemoroide iyi gelir. Mide yanmasını giderici özelliği bulunmaktadır. Kemik erimesini ve kireçlenmeyi önleyici özelliği bulunmaktadır. Ananas alırken yapraklarının taze ve koyu yeşil olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca dış rengi canlı olmalıdır.

  Ananas tüketimlerinizde kan sulandırıcı ilaçlarla beraber tüketim gerçekleştirmemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca uzmanların K vitamini eksikliği sorunu yaşayanların ve kan pıhtılaşması sorunu bulunanların bu meyve tüketiminde bulunmaması gerektiği uyarısını da dikkate almanız gerekmektedir. Bu meyvenin antioksidan koruyucu özelliği ve sağlıklı bir diyet meyvesi olduğunu da bilmeniz gerekmektedir. Ananas suyu yağ yakıcı özelliği ile kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

  Vücutta yağ birikiminin önüne geçen bu meyve bağırsak temizleyici özelliğe de sahiptir. Cildi ve saçı güzelleştirir; ömrü uzatır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Ananas tüketimi önemli bir yer almıştır, Ananasın Ana vatanı olarak bilinen Uganda da bir çok Ananascı vardır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş