1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Amerikan Vatandaşı olanlar nasıl yemin eder?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Amerika'da tam vatandaş olmak için gerekli şartları yerine getirdikten sonra kişinin son yapacağı şey, sadakat yemini etmesidir. Amerikan yurtdaşı olmaya hak kazanan ve her türlü kefil ve diğer işlemleri tamamlayan kişi son olarak şöyle yemin eder.
  Amerikan Vatandaşı Yemini.jpg
  "Burada, sizlerin önünde, şimdiye kadar tabiiyetinde bulunduğum her türlü Devlet tabiiyeti ve egemenliğini reddettiğime; bundan sonra Amerika Birleşik Devletleri Anayasası'nı ve yasalarını iç ve dış düşmanlara karşı savunacağıma; Amerika Birleşik Devletlerine bağlılık ve sadakat göstereceğime; kanunun gerektirdiği hallerde Amerika Birleşik Devletleri ordusuna hizmet vereceğime; kanunun gerektirdiği durumda sivil yönetim altında ulusal önemi olan işlerde çalışacağıma ve bu yükümlülükleri özgür bir şekilde, akıl sağlığım yerinde ve samimi olarak üstleneceğime yemin ederim! Tanrı yardımcım olsun." der ve böylelikle vatandaşlık altına girer.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Amerika'da vatandas olmak diger ulkelerde vatandas olmaya benzemez amerika cok zor bir ulke ve birsuru sert kurallari var bilmiyorum televizyonlardan dolayi amerika ulke olarak cok buyutuldu.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş