1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkan Adayı Mitt Romney Kimdir?

Konu, 'Dünya'dan Biyografiler' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  ABD Başkan Adayı Romney Hakkında Bilgi ve Biyografisi
  Amerikanın Başkan Adayı Romney Kimdir Kısaca

  Willard Mitt Romney 12 Mart 1947 doğumlu ABD'li bir iş adamı ve siyasetçidir. 2 Ocak 2003 4 Ocak 2007 tarihleri arasında Massachusetts eyaletinin 70. valisi olarak görev yapmıştır. 6 Kasım 2012 tarihinde yapılacak 2012 ABD başkanlık seçimleri'nde Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayıdır.

  Mitt Romney 12 Mart 1947 tarihinde Detroit kentinde doğdu. Ailesi İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi ya da daha yaygın adıyla Mormon olarak bilinen dine inanmaktadır.

  Babası George W. Romney Meksika'daki Amerikalı Mormon kolonilerinden birinde doğmuş ve küçük yaşta ailesiyle ABD'ye gelmişti. George Romney o zamanlar ABD'nin en büyük otomobil firması olan Amerikan Motors'un genel müdürlüğüne kadar yükseldi.

  George Romney 1963 yılında, oğlu Mitt Romney'in üniversite öğrencisi olduğu yıllarda, Michigan eyaletine vali seçildi ve 6 yıl süreyle bu görevde kaldı. Siyasette yükselmeye devam eden George Romney 1968 ABD başkanlık seçimleri'nde Cumhuriyetçi Parti'den aday olmuş, ancak seçilememiştir. Seçimi Richard Nixon'a kaybettikten sonra 1969-1973 yılları arasında başkan seçilen Nixon'un hükümetinde İmar Bakanlığı yapmıştır.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Mayıs 2015
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bence kazanamaz Obama yinede çok seviliyor.
   
 3. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  bence bu sene seçilecek. sanırım dün birlikte bir televizyon programına çıkacaklardı ve yapılan kamuoyu anketlerinde % 50 şanları olduğu çıkmıştı.
   
 4. a

  alev Yeni Üye

  Amerikada da başkanlık seçimlerimi olacak
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş