1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Altını Islatan Çocuğa Nasıl Yaklaşılmalıdır?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Gün Işığı tarafından paylaşıldı.

 1. Gün Işığı

  Gün Işığı Moderatör

  Alt ıslatma çocukların genelinde görülebilme olasılığı olan bir durum olarak bilinmektedir. Alt ıslatma sorunu sizin çocuklarınızda da varsa öncelikle sakin ve sabırlı davranmaya özen göstermelisiniz.

  Alt ıslatma sorununun neden kaynaklandığı konusunda araştırma yapılmalıdır. Nedenin fizyolojik mi yoksa psikolojik sebepten mi kaynaklandığı konusunda araştırma içerisine girmelisiniz.

  Sorun kimi zaman böbrek ya da idrar yolu enfeksiyonu sebepli kaynaklanıyorsa bu durum gerekli tetkikler ardından ortaya çıkmaktadır.

  Çocuğunuzla karşılıklı konuşmalısınız. Bu durumu işbirliği içerisinde çözmek sizin için daha kolay olacaktır. Çocuğunuza kızmak ya da suçlamak gibi davranışlarda bulunmamalısınız. Çocuğunuza güven vererek bir başlangıç yapmalısınız.

  İlk zamanlarda çocuğunuzu geceleri sık sık tuvalete kaldırmalısınız. Tuvalete gitmeden önce mutlaka uyanmış olmasına özen göstermelisiniz. Çocuğunuzun altını ıslatmadığı günlerde onu ödüllendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Aile içi çatışmalar, kavgalar ve çocuğa ceza uygulamalarından kaçındığınız sürece bu sorunun üstesinden daha çabuk bir şekilde gelebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş