1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

ALO kelimesinin Anlamı Nedir ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Milyonlarca insan telefonu açarken neden ALO der hiç merak ettiniz mi ? , Siz mesela her açtığınız telefonu ALO diyerek açıyorsunuz peki neden ALO ?

  Telefonların neden ALO diyerek açıldığıyla ilgili rivayetlerin en ünlüsünü paylaşalım sizinle.

  Bildiğiniz üzere telefon Graham BELL tarafından icat edildi. Ve o zamanlarda şimdiki zamanda olduğu gibi binlerce telefon bir anda olamadı. İlk telefonu icat ettiğinde test amaçlı sevgilisinin evine ve kendi evine hat döşedi. Bu durumda sadece sevgilisi ile konuşabiliyordu ve sevgilisinden başka kimse aramıyordu.

  Graham BELL in sevgilisinin adı " Allessandra Lo Oswaldo " idi. Ve her telefon çaldığında telefonu Allessandra Lo Oswaldo diye açıyordu. Zamanla graham bell telefona Allessandra Lo Oswaldo diye seslenmenin çok uzun olduğunu düşünerek bunu kısalttı ve sevgilisinin baş harfleri olan ALO diye açmaya başladı.

  Zaman geçtikçe telefon her eve girmeye başladı ve graham bell telefonu ALO diye cevapladığı için herkes telefonu ALO diye cevaplamaya başladı. İşte telefonu ALO diye açmanızın sebebi tamamen böyle.

  [​IMG]
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Sevgisini nasılda ölümsüzleştirmiş adam, demek ki zeka böyle bir şey bulduğu şeyin tesadüf olmadığının kanıtı.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş