1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Allık Nasıl Sürülür

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında Nursultan tarafından paylaşıldı.

 1. N

  Nursultan Yeni Üye

  [​IMG]  Birçok kadın makyaj yaparken allık sürmede o kadar başarılı olamıyor ve bu hata çok belirgin bir şekilde görünüyor.Sizlerde allık sürerken nasıl süreceğinizi tam olarak bilemiyorsanız yazımızda yüz hatlarınıza uygun şekilde allık sürüş tekniklerini görebilirsiniz Allık sürme ile ilgili olan yazımızı dikkatlice okumanız yetecektir..

  İşte yüz hatlarınıza uygun Allık sürme teknikleri

  Güzel ve Oval bir yüz hattına sahipsiniz diyelim o zaman yapmanız gerekenler şöyle bu yüz hatları olan kişilere mutlu haber ideal yüze sahipsiniz. Alınları çeneden daha geniştir. Allığı kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayın. Böylece, elmacık kemikleriniz çok belirgin hale gelecektir ve buda çok güzel görünecektir.

  Peki ya Üçgen ya da kalp yüz şekline sahip iseniz ne yapmanız gerekiyor öncelikle allığınızı elmacık kemiklerinizden şakaklarına doğru sürün. Kaşlarınızın arasından burun üstünüze doğru hafif darbe ile dokundurulan allığımız burnun yüzün diğer kısmı ile dengelenmesini sağlayacaktır.

  Eğer Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanların yüzü geniştir. Hatların ince ve uzun görünmesi için allığı yanaklarınızın tam üzerine V çizerek uygulayın. Çenemize de haffiçe dokundurduk mu işkem tamamlanmış olackatır..

  Eğer Uzun yüz hatlarına sahip olanlardansanız Allığımızı yalnızca yanaklarınızın üzerine uygulayın. Ancak yüzümüzdeki makyaj keskin olmamalı. Bu yüzden allığın çok yumuşak ve sakince sürülmesi gerekmektedir.

  Kare ve Köşeli yüz şekline sahip olanlar, sert ve açılı bir ifade vardır. Kare çene göze çarpan bir yüz yapısıdır. Yüze derin , yumuşak bir ifade vermek için kemikli bölümlerin geri plana çekilmesi gerekiyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş