1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Allah'ın varlığına birliğine inanmak ve mucizeleri bilmek

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

  1. Murat

    Murat Yönetici

    Ciltler dolusu kitap okumadan, sadece ikra sözünü doğru anlayarak hayatı okumak yani anlamak sanırım Allah'ın varlığına ve mucizelerine inanmak hatta o mucizeleri yakından görmek için büyük uğraşlara girmeye hiçte gerek yok. Allah var mıdır? evet Allah vardır ve tektir. Bunu anlamanın binlerce yolu var ancak hadi dilerseniz küçük çocuklarınıza bir iyilik yaparak bugün onlara Allah'ın yaratmış olduğu ipek böceklerini inceleyerek nasıl bir Rabbin kulu olduğumuzu daha iyi anlayalım anlatalım.

    Pet shop yada çevrenizden 10 tane ipek böceği satın alın ve bunları yine Allah'ın yarattığı dut ağacından toplayacağınız dut yaprakları ile bu kutu içinde besleyin, 20 gün geçmeden küçüçük ipek böceklerinin 8 9cm boya ulaştığını sadece yaprak ile doyduğu su ihtiyacını bunlardan giderdiğini göreceksiniz, sonra her biri sanki kendileri bu işi yıllardır yapıyormuş gibi ağızlarından salgıladıkları ağ ile büyük bir ustalık ile ağ örmeye başlıyorlar ve kendi çevrelerinde bu ağı örüp kozanın içine kendilerini bir nevi saklıyorlar, sonra bir süre sonra bu böcek bir kelebek türü olarak o dayanıklı kozayı yırtıyor ve dışarı çıkıyor. Elinizle kozayı yırtamazsınız ancak o güçsüz görünen böcek o kozadan çıkıyor ve aç susuz kaldığı yerden yetişkin bir kelebek olarak çıkarak çiftleşip yumurta bırakıyor. 1 ay içerisinde neler yaşadı ipek böcekleri gördünüz mü? bu eğitimi nerede kim tarafından aldılar, bunca sanatı nereden biliyorlardı ve bu kadar güçsüz görünen varlıklar nasıl bu kadar dayanıklı idi? işte her şeyi hak ile yaratan Allah'ın kanunları karşısında şaşmamak mümkün değil. Mucize arayan çevresine iyi baksın ve Allah'ın büyük sanatını görsün ve secde etsin.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş