1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Allah'ın Kılıcı Halid bin Velid Filmi

Konu, 'Sinema ve Tiyatro' kısmında halide tarafından paylaşıldı.

 1. h

  halide Yeni Üye

  Allah'ın Kılıcı Halid bin Velid Filmi 2013
  Allah'ın Kılıcı Halid bin Velid Ne Zaman Vizyona Girecek
  Allah'ın Kılıcı Filmi Oyuncuları Kimler

  [​IMG]

  Av Mevsimi, Nefes Vatan Sağolsun, Yahşi Batı ve Anadolu Kartalları gibi filmlerin yapımcı şirketi Fida Film'in sahibi Murat Akdilek, tarihi bir filme imza atmaya hazırlanıyor.

  Allah'ın Kılıcı olarak da bilinen, İslam tarihinin en büyük savaşçısı Halid bin Velid'in askerî başarılarla dolu hayatını; "Allah'ın Kılıcı Halid bin Velid" adıyla sinemaya aktarmaya hazırlanan Akdilek, filmin senaryosu üzerinde çalışıyor. 2013 yılında gösterilecek "Allah'ın Kılıcı Halid bin Velid"in dağıtımını Tiglon yapacak.

  Oyuncular konusunda isim açıklanmazken, film yurtiçinde ve başta İslam coğrafyası olmak üzere yurtdışında toplamda 500'ün üzerinde kopya ile sinema izleyicilerinin karşısına çıkacak.

  Halid bin Velid, hicretin 8. yılında Müslüman olmuş, kılıcını Hz. Muhammed'in hizmetine sunmuştu. Katıldığı yüzlerce savaşta yenilgiye uğramayan Halid bin Velid, hayatı boyunca savaş kaybetmeyen tarihteki en büyük komutanlardan biriydi.

  Zaman
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  İslam tarihinin en büyük savaşçılarından Halid Bin Velid ve askerlerinin hayat hikayesini anlatan ''Allah'ın Kılıcı Halid Bin Velid'' filmi 2013'te gösterime girecek.

  Fida Film'den yapılan açıklamada, filmin, İslam tarihinin en önemli olay ve savaşlarını tüm ihtişamıyla sinema izleyicileriyle buluşturacağı belirtildi.

  Uhud Savaşı'nda, Kureyş ordusunun emrinde savaşan Halid Bin Velid'in, hicretin 8. yılında Müslüman olduğu ve bu tarihten sonra kılıcını Hz. Muhammed'in hizmetine sunduğu aktarıldı.

  Halid Bin Velid'in, Hz. Muhammed tarafından ''Allah'ın Kılıcı'' (Seyfullah) unvanıyla taltif edilmesinin Mute Savaşı'nda olduğu, Mekke'nin fethine de katılarak ''Mekke Fatihi'' unvanını alan Halid bin Velid'in, hayatı boyunca savaş kaybetmeyen tarihteki en büyük komutanlardan biri olduğu kaydedildi. Yapımcılığını Fida Film'in üstlendiği filmin, 2013 yılında yurt içinde ve başta İslam coğrafyası olmak üzere yurt dışında 500'ün üzerinde kopya ile sinemaseverlerle buluşacağı bildirildi.

  Kaynak: A.A.
   
 3. z

  zaza Yeni Üye

  Bu dizi kesinlikle izlenmeli çok ses getireceğini düşünüyorum
   
 4. süper lucak bir gün bu filimin cıkıcagını biliyordum elinize salık şimdilikten allah yolunuzu acık etsin bu filim sayesşnde çok kişi müslüman olucak
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş