1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Alkali Diyet Nedir? Vücut Asitlenmesinin Sonuçları Nelerdir?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Her yediğiniz yiyecek sindirim sonrasında asit ya da alkali atıklar bırakmaktadır. Vücuda alınan asitleri alkaliler yok etmektedir. Yiyecek asitli olsa bile sindirim ardından alkali olabiliyorsa sizin için bu sonuç mükemmel olacaktır. Limon asitli olmasına rağmen sindirim ardından vücudu alkali yapabilmektedir.

  Alkali diyetin mantığında gün içinde alınan asitli yiyeceklerin yanında alkali besin eklemeleri ile dengeleme yaparak yaptığınız beslenme programı yatmaktadır. Vücudumuza aldığımız asitli yiyecekler gün içinde ter, idrar, dışkı ve nefes yolu ile dışarı atılabilmektedir. Bu asitler atılamadığı sürece vücutta birikerek gut hastalığına sebep olabilmektedir. Bu asitler böbrekte birikirse böbrek taşı oluşumuna neden olabilmektedir.

  Vücutyta fazla asit yüklemesi varsa bu durum kilo vermeyi de zorlaştırmaktadır. Yağlarımızdan kurtulurken ( özellikle bel ve karın bölgesindeki yağların erimesi için ) alkali olmaya özen göstermemiz gerekmektedir.

  Vücudu asitlendiren gıdalar nelerdir?

  *İşlenmiş gıdalar

  *İşlenmiş etler

  *Basit şekerli gıdalar

  *Unlular

  *Pastalar

  *Beyaz un

  *Beyaz masa tuzu

  *Hazır soslar

  *Alkol

  *Kahve

  *Kömürde pişmiş yiyecekler

  *Kızartmalar

  *Kurabiye, pasta, cips türevi besinler
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş