1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ali Kınık Biyografisi - Ali Kınık Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Ali Kınık Kimdir?

  Ali Kınık HAKKINDA YAZILANLAR

  MÜZİK DÜNYASINDA ALİ KINIK RÜZGARI

  YÜREĞİ ÜLKESİ İÇİN YANANLAR SEVDA TÜRKÜLERİNİ ÖZLEYENLER BU SESİ ÇOK SEVECEK. BİR MİLLET UYANIYOR ADINI TAŞIYAN ALBÜMDE FİRARİ SEVDAM VE BU ŞEHİR HİT OLACAK PARÇALAR

  ALBÜMÜN KLİP PARÇASI

  Yapımcılığını Zeybek Müziğin üstlenlendiği albüm “Bir Millet Uyanıyor” adını taşıyor. Albüme adını veren parça aynı zamanda Attila İlhan’ın ölmeden önce hazırladığı aynı addaki kitap dizisiyle aynı çizgide bulunuyor. Türkü formatında bir marşı andıran parçanın sözleri Nihat Ergöz^e bestesi ise Kerem Özdemir^e ait.  Şarkının sözleri şöyle:  BİR MİLLET UYANIYOR  Albayrak yiğitlerin

  Kanlarıyla boyanıyor

  Kalk ayağa Türk^ü gör

  Bir millet uyanıyor.  Türkiye Türk^ün evi

  Doğu Batı Kuzeyi

  Eski Dünyanın Devi

  Bir Millet Uyanıyor  MEHMEDİM VE TÜRKİYEM^E RAKİP OLAN ESER

  Bu parçalar içinde özellikle bir tanesinin uzun vadede kalıcı olacağını ve belki de anonimleşeceğini tahmin ediyoruz. Ses getirebilecek olan bir parça varsa o da bu parçadır...  ANADOLU  Asırlardır ağlıyor

  Rahat nedir gel de sor

  Artık çektiği yeter

  Hiç bu kadar derbeder olmadı Anadolu...

  “FİRARİ SEVDAM” VE “BU ŞEHİR” HİT OLACAK PARÇALAR

  “Bir millet uyanıyor” dışında albümdeki diğer parçalar da dikkat çekici. Albümün kalan parçalarının tamamının söz ve bestesi Ali Kınık^a ait. Protest bir üslup kullanılan parçaların müzik değeri tartışılmayacak kadar iyi. Özellikle “Firari Sevdam” ve “Bu Şehir” adlı şarkılar hit olacağa benziyor. Bütün parçaların alt yapısı için de büyük çaba harcandığı Özkan Turgay gibi büyük bir ustanın imzasını taşıdığı görülüyor.


  Halk Müziğinde Yeni Bir İkili

  EZGİ MERT VE ALİ KINIK BERABERLİĞİ...!

  Yıllar önce Arif SAĞ – Belkıs AKKALE İzzet ALTINMEŞE – Belkıs AKKALE bir araya gelip düet yaparak öncülük yapmışlardır. Ancak bu ikili zaman içinde yollarını ayırmışlar ve bu konuda bir boşluk meydana gelmiştir.

  İşte bu boşluğu doldurmak için özgün müzik sanatçısı ALİ KINIK ve halk müziği sanatçısı EZGİ MERT bir araya geldi.

  ZEYBEK MÜZİK etiketiyle raflardaki yerini alan “BİR MİLLET UYANIYOR” albümünde EZGİ MERT ve ALİ KINIK aynı adlı parçaya düet yaptılar.

  Yönetmenliğini Kerem ÖZDEMİR Özkan TURGAY’ın yaptığı sözleri Nihat ERGÖZ’e ait“BİR MİLLET UYANIYOR”un ritmi ve melodisi ise adeta bir marşı andırıyor.

  Üniversite ve lise gençlerinin “BU ŞARKI” ve “FİRARİ SEVDAM” adlı eserlere rağbet edeceği tahmin edilirken daha önce iki albümü olan EZGİ MERT üç albümü olan ALİ KINIK’ın “BİR MİLLET UYANIYOR” albümünde toplam 10 eser bulunuyor.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  insanı ağır depresyona sokabilecek potansiyelde şarkıları ve sesi vardır.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  malatya, akçadağlı olan ülkücü şarkıcı ,sesi güzeldir.
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  1974 yılında,Malatya’nın Akçadağ ilçesinde doğmuştur. Elazığ Fırat Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Yazıları ve şiirleri, bir çok gazete ve dergilerde yayımlandı. Ayrıca, şarkıları ve şiirleri bir çok sanatçı tarafından albümlerde seslendirildi. Şu ana kadar piyasaya çıkmış olan 5 tane müzik albümü vardır
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş