1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Alaskan Malamute Özellikleri Nelerdir?

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Bahçeli bir evim var köpeğe ihtiyacım var diyorsanız Alaskan Malamute cinsi bir köpek tercihinde bulunarak güzel bir şekilde bakımını gerçekleştirebilirsiniz.
  [​IMG]
  Kalın kürklü yapıları sayesinde en soğuk havalarda bile kendilerini soğuğa karşı koruyan bu köpekler kendilerini ait olduklarını hissettikleri yerde dolaşmayı severler. Tüyleri sıcak havalarda onları bunalttıkları için bulundukları ortamda soğuk su bulundurmak ve gölgelikli alanda dinlenme yerleri oluşturmak bu köpeğin bakımı için yapmanız gerekenler arasında yer almaktadır. Büyük başlı ve mağrur görünüşlü bu köpekler zeki, sadık ve efendisine karşı duyarlı köpekler olarak bilinmektedir. Saldırgan yapıları adeta savaşçı ruhlu olduklarını yansıtmaktadır. Havlamazlar, temiz ve kokusuzdurlar. Aynı zamanda eğitilebilme özellikleri bulunmaktadır.

  Apartmanda yaşıyorsanız Alaskan Malamute size göre değildir. Geniş bahçede yaşamaya alışkın olan bu köpekler bahçede yetiştirirken mutlaka çitli bir bahçede yetiştirebileceğiniz bir köpek cinsidir. Bu köpekler bahçelerde çitleri derine gömerek zapt edebileceğiniz bir köpektir; çünkü bu köpekler kazma içgüdülerine sahip oldukları için çitler derine gömülü olmazsa kolay bir şekilde bahçenizden kaçabilirler.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Güzel köpek evde beslenir mi bilmiyorum ama yaban hayata daha alışık.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş