1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Alan Turing Kimdir?

Konu, 'ABCÇ Sözlük' kısmında Mahmut Hoca tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mahmut Hoca Yeni Üye

  Alan Turing Biyoğrafisi
  Alan Turing Kimdir Kısaca
  Alan Turing hakkında kısa bilgi

  [​IMG]
  Alan Turing Doğum Tarihi ve Okul Hayatı : Alan Turing 23 Haziran 1912 yılında Londra'da dünyaya gelmiştir. Babası Hindistan'da devlet memuru olarak görev yapmıştır. Turing ve kardeşi İngiltere'de aile dostlarında ve akrabalarında yaşamışlardır. Turing Cambridge Üniversitesinde matematik öğrenimi görmüş, yalnız az miktarda eğitime tabi tutulmuştur.


  Alan Turing Neyi Bulmuştur : Genellikle o dönemde yeni filizlenmekte olan kuantum mekaniği konusunda çalışmıştır. Alan Turing, Cambridge Üniversitesi'nde otomatik hesaplamaların tüm matematiksel problemleri çözemediğini kanıtlamıştır. Bu konsept ayrıca Turing makinesi olarak da bilinmektedir ve modern hesaplama teorisinin temelini oluşturmaktadır.
  Alan Turing Ölümü : 1952 yılında şantaja maruz kaldığı şikayetiyle polise başvurup eşcinsel olduğunu açıklayan Turing, eşcinsellik suçlamasından yargılanıp 1 sene boyunca kimyasal olarak hadım etme yöntemi olarak kullanılan östrojen iğnesi olmaya mahkûm edilmiştir. 1954 yılında potasyum siyanid zehirlenmesinden ölmüştür. Polis araştırmasında Turing'in yediği elma ile siyanur zehiri alarak intihar sonucu öldüğüne karar verilmiştir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Google Alan Turing Logosuna göz atacak olursak fizik konusunda ki bu dahiyi yakından tanıyabiliriz.

  Alan Turing'in 100. Doğum Günü

  Google 23 Haziran logosunda Alan Turing'in 100. doğum gününe yer verdi. Google'nin Alan Turing için hazırladığı doodle aşağıdaki gibidir;

  [​IMG]

  Alan Turing 23 Haziran 1912 tarihinde Londra'da doğmuştur. Matematik alanında çalışmalar yapan Turing Cambridge Üniversitesi'nde otomatik hesaplamaların tüm matematiksel problemleri çözemediğini kanıtlamıştır. Bu konsept Turing makinesi olarak bilinir. Turing makinesı denilen algoritma tanımı ile modern bilgisayarların kavramsal temelini atmıştır. Ayrıca modern hesaplama teorisinin temelini oluşturmaktadır. Bilgisayar biliminin kurucusu sayılan Alan Turing 7 Haziran 1954 tarihinde hayatını kaybetmiştir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş