1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Alan Turing 23 Haziran 100. doğum günü

Konu, 'ABCÇ Sözlük' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dilek öğretmen Yeni Üye

  Alan Turing Kimdir Hayatı Hakkında Bilgi

  Alan Turing doğum günü google
  [​IMG]
  Google bazı bilim adamlarının doğum günlerini bizlere doodle ile hatırlatıyor. 23 Haziranda da Alan Turing'in 100. doğum gününe özel bir doodle yayınladı. 23 Haziran 1912 yılında Londra'da dünyaya gelen Alan Turing, Turing makinesini bulmuştur. Bu modern hesaplama teorisinin temelini oluşturmaktadır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Alan Turing hakkında kısa bilgi


  Alan Turing Doğum Tarihi ve Okul Hayatı: Alan Turing 23 Haziran 1912 yılında Londra'da dünyaya gelmiştir. Babası Hindistan'da devlet memuru olarak görev yapmıştır. Turing ve kardeşi İngiltere'de aile dostlarında ve akrabalarında yaşamışlardır. Turing Cambridge Üniversitesinde matematik öğrenimi görmüş, yalnız az miktarda eğitime tabi tutulmuştur.


  Alan Turing Neyi Bulmuştur: Genellikle o dönemde yeni filizlenmekte olan kuantum mekaniği konusunda çalışmıştır. Alan Turing, Cambridge Üniversitesi'nde otomatik hesaplamaların tüm matematiksel problemleri çözemediğini kanıtlamıştır. Bu konsept ayrıca Turing makinesi olarak da bilinmektedir ve modern hesaplama teorisinin temelini oluşturmaktadır.

  [TABLE="width: 280"]
  [/TABLE]
  [​IMG]  Alan Turing Ölümü: 1952 yılında şantaja maruz kaldığı şikayetiyle polise başvurup eşcinsel olduğunu açıklayan Turing, eşcinsellik suçlamasından yargılanıp 1 sene boyunca kimyasal olarak hadım etme yöntemi olarak kullanılan östrojen iğnesi olmaya mahkûm edilmiştir. 1954 yılında potasyum siyanid zehirlenmesinden ölmüştür. Polis araştırmasında Turing'in yediği elma ile siyanur zehiri alarak intihar sonucu öldüğüne karar verilmiştir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş