Alaçatı'da Yapılacak Şeyler

dilayim

dilayim

Bölüm Yöneticisi
alacati1.jpg


Yüzme bilmeden bile sörf yapabileceğiniz bir yere gitmek ister misiniz? Gerçekten mi dediğinizi duyar gibiyim. Dünya'nın en iyi rüzgar sörf alanlarından biri olan Alaçatı doğa ve tarihin buluştuğu harika bir konuma sahiptir.

Alaçatı'ya doğru gelirken İzmir- Çeşme otobanında hızla ilerlerken gözünüze yel değirmenlerinin takıldığını görürsünüz. Birçok yel değirmeninin yer aldığı bu bölgede deniz ve tuzlu su kokusunu hissetmeye başladığınız an Alaçatı'da güzel vakit geçireceğiniz konusunda hemfikir edinmiş olabileceksiniz.

Türkiye'nin ilk rüzgar enerji santralinin yer aldığı Alaçatı rüzgar gücünün elektrik enerjisine çevrilmesi konusunda yardımcı olmaktadır.

Dünya'da ender bulunan damla sakızı ağaçları da Alaçatı'da gözünüze çarpacaktır. Yaklaşık 300 tne damla sakızı ağacı bu bölgede yer almakta olup bu ağaçlardan çok yönlü bir şekilde yararlanılmaktadır. Sakız reçeli ve eşsiz sakız rakısı bu ağaçlardan yararlanılarak yapılmaktadır. Aynı zamanda Alaçatı'ya geldiğiniz zaman asla sakız dondurması yemeden dönmeyin derim.

Her hafta çeşitli etkinlik ve yarışmaların düzenlendiği Alaçatı'da gençler güneşlenip denizin tadını çıkarmaktadırlar. Aynı zamanda harika bir eğlence ortamında bulunmanın keyfini çıkarmaktadırlar. Sörf öğrenmek isteyenlere 5 gün boyunca günlük 2 saat olacak şekilde sörf dersleri verilmektedir.

Kemik, eklem ve iskelet sistemi için son derece faydalı olan zengin termal kaynaklarından biri de Alaçatı'da yer almaktadır. Buraya geldiyseniz mutlaka bu termal kaynak ziyaretinde bulunmalısınız.

Alaçatı'dan ayrılırken lavanta çiçeği ya da zarif ince işlenmiş takılar arasından tercihte bulunup alım işlemlerini bir an önce gerçekleştirebilirsiniz.
 
Üst