1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Akupunktur ile Zayıflama

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

 1. yosun

  yosun Süper Yönetici

  İnsan vücudunda iki tip sinir sistemi vardı. Bu sinir sistemleri: bir tanesi parasempatik sinir sistemi. Yani kollarımızı[​IMG] kaslarımızı istemli olarak istediğimiz zaman bakın göz kırpabiliyoruz[​IMG] mimlerimizi bütün hareketleri istediğimiz gibi yapabiliyoruz. Biz istemli olarak onlara hükmediyoruz; istediğimizi yapıyor. Bir de içimizde organlarımız var ki[​IMG] organlarımızın bir de fonksiyonlarını kontrol altında tutan[​IMG] hormonlarımızı[​IMG] enzimlerimizi vücut sıvılarımızı ve onların fonksiyonları ve etkilerini sağlayan[​IMG] maddelerin salınımını kontrol altında tutan “sfinkterler” vardır. Bunlarda da düz kaslar etken. İşte bu düz kasları uyaran[​IMG] beynimizden direk oraya uyarı gönderen sempatik sinir sistemi vardır. Biz o sempatik sinir sistemine direk emir veremiyoruz. Bizi dinlemiyor. Parasempatik dinliyordu emrimizi dediğimizi yapıyordu ;ama bu bizi dinlemiyor. Bu başka bir kontrol altında. İşte onu regüle etmek “bizim” kontrolümüzde ve biz akupunktur uygulayıcıları bunu düzene koyduğumuzdan dolayı kişinin iştahını kesebiliyoruz ve iç sistemini kontrol altına alabiliyoruz. O uyarılarla sempatik uyarıların özellikle düzenini sağlayabildiğimiz için sindirim sistemini düzenli çalışır hale getirebiliyoruz ve aşırı salınımını önlüyoruz. Aşırı salınım hidroklorik asitte olduğu zaman[​IMG] midede yanma[​IMG] midede kazınma ve midede acıkmayı ortaya çıkarıyor. Eğer biz bunu kontrol altına alırsak. O kazınma olmazsa ne yapmış oluruz? İştahı kesmiş oluruz değil mi? İşte hiçbir diyetisyenin[​IMG] hiçbir hoplatma zıplatmacının ve hiçbir kandırmacının yapamadığı bir şey iştahı kesmeyi gerçekleştirmiş oluyoruz. Bunun özel noktaları var kulakta. İştah kesildi[​IMG] bunu provoke eden gerilimi relaks ettik. Vücutta “endorfin” dediğimiz: vücudu aaaiflendiren ve mutluluk hormonu salgılatan noktayı buradan uyarabiliyoruz. Uyardık; kişi aaaifli oldu gerilmedi. Gerginlik zaten sempatik sinir sistemini harekete geçiriyordu[​IMG] anormal çalışmasına[​IMG] uyarılmasına sebep oluyordu. O salınımlar hormonların düzensiz salınımını gerçekleştiriyordu. Öyleyse biz bunu düzene kavuşturursak; gerilimi[​IMG] sitresi yani “emotional” ruhsal tabloyu düzene kavuşturursak[​IMG] sempatik uyarıları da düzene kavuşturmuş olacağız. Öyleyse bunları beraber yaparsak vücut düzene kavuşacak. Bunlar test edilip onaylanmış şeyler onun için bilimsel.Akupunktur İstanbul[​IMG] Ankara[​IMG] Bursa ve birçok şehirde merkezleri bulunmaktadır
   
 2. A

  Almira Yeni Üye

  Bilindiği gibi akupunktur alışkanlık tedavilerinde kullanılır. Kilo verme de beslenme alışkanlıklarının ve yaşam tarzının değiştirilmesi ile mümkün olduğuna göre akupunktur hastaya çok büyük kolaylıklar sağlar.  İştahı düzenler ve yemeklere saldırma güdüsünü ortadan kaldırır.

  Mide asiditesi kontrol altına alınarak yanması gibi sorunlar engellenir.

  Düşük kalorili beslenmeden dolayı yaşanabilecek halsizlik önlenir.

  aaaabolizma hızını düzenler. Akupunkturla tedavi gören hasta kendi kendine yaptığı diyetlerden daha kolay kilo vermeyi başarır.

  Akupunktur tedavisi sırasında eski yemek yeme zevkinin kısıtlanmasından dolayı huzursuzluk ve tedirginlik yaşamaz.

  30-40 kg. fazlası olan hastaların tabii ki uzun bir zaman diyet yapmaları gerekir. Ancak bu işe dört elle sarılmaktadır.
   
 3. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Akupunktur sabır isteyen bir olay sabır edebilirseniz sonuç alabilirsiniz.
   
 4. çiçek elif

  çiçek elif Yeni Üye

  1974 Yılında Kırşehir’de doğdu.1999 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.2004 yılında Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalın’dan FTR uzmanı olarak mezun oldu.

  2005 yılında Akupunktur eğitimini tamamlayarak uzmanı olmayı hak kazandı.2006 yılında ilk manuel terapi eğitimini Fransa’dan Dr. Maigne ve Dr. Mezzena tarafından almıştır.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Mart 2015
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş