1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Aknelerden Kurtulmak İçin neler Yapmalı ?

Konu, 'Cilt Hastalıkları' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Aknelerden Nasıl Kurtulursunuz ?


  Aknelerden kurtulmak için sizlere daha öncede bir kaç bilgi vermiştik. Akne gençlerin en önemli problemlerinden birisi. Aknelerden kurtulmak için size yeni birkaç bilgi saha verelim.

  Ciltte Akne oluşumuna yatkın ciltlerde bazen, altta yatan ikinci bir neden de; hormonal düzen bozukluklarıdır. Bu durum cildinizin düzensiz yağlanmasına ve rahatsızlığınızın uzun döneme yayılmasına neden olabilir.

  Eğer siz de sürekli akne problemiyle karşı karşıyaysanız, doğru doktor ve doğru takip sürecine girmekte gecikmeyin. Akneli ciltler, genelde yağlı ve karma yapıda olurlar. Tedaviyi geciktirirseniz, yanlış kozmetik ürünlere yönelmeye başlayarak, iyileşme sürecine uzaklaşırsınız ki bu da, psikolojinizi ciddi boyutlarda etkiler.Özellikle ergenlik döneminde, hormonların düzensizliği bu yapıyı olumsuz etkiler. Aşırı yağlanma da, akne oluşumunun zeminini hazırlar.

  Cildinizin normal yapısının bozulup, bölgesel tıkaçlar oluşturması ve cildinizin kalınlaşması da aknelerin oluşumunu sağlar. Özellikle cildiniz karma ise, bu tür sorunlarla daha sık karşılaşırsınız.Yağlı ve karma cilt tiplerinde, akne oluşumu daha sıktır, ancak yanlış nemlendiriciler ve porları tıkayan kremler, kuru cilt tiplerinde dahi sivilcelenmeye neden olabilir. Bu nedenle kozmetik seçimini dikkatli yapmanız gerekir.

  Bazen hastalar, birçok gıdayı sevmelerine rağmen tüketemediklerinden şikayet ederler.Bazı hastaların ise, besinlere duyarlılıkları olabilir, yani kişisel hassasiyetlerle karşılaşılabilir; kimileri çikolatadan, kimileri çekirdekten etkileniyor olabilir, ancak bu kişisel bir etkileşimdir.Akne, oldukça inatçı ve uzun süreli bir hastalıktır.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Ağustos 2015
 2. N

  Nursultan Yeni Üye

  Aknenin kurumasına hiçbir zaman izin vermedim.
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Ne yaptın peki? yaş yaş mı tedavi ettin?
   
 4. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Yapacağını yapmış cildi berbat etmiş siz yapmayın onun gibi :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş