1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ak Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır Biyografi

Konu, 'Dünya'dan Biyografiler' kısmında harun tarafından paylaşıldı.

 1. h

  harun Yeni Üye

  Milletvekili Harun Çakır Kimdir Hayatı hakkında bilgiler,
  Ak Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır Biyografi,
  Harun Çakır Hakkında Bilgi

  Kalp Krizinden 57 yaşında vefat eden Milletvekili Harun Çakır kimdir hayatı

  Harun ÇAKIR 1954 yılında Ordu da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu’da tamamladıktan sonra 1977 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinden mezun oldu.
  [​IMG]
  İş hayatına 1978 yılında Ankara’da Türk Standardları Enstitüsü’nde uzman olarak başladı. Aynı kurumda sırasıyla Yayın ve Tanıtma Müdürü (1980 – 1987), Tüketicinin Korunması Müdürü (1987 – 1989), Standard Hazırlama Dairesi Başkanı (1989 – 1991), Araştırma Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanı (1991 – 2005), Ar-Ge Merkezi Başkanlığı ve İzleme Dairesi Başkanlığı (2006 – 2011) görevlerinde bulundu.

  Standardizasyon, belgelendirme, tüketici hakları, Avrupa Birliği ile uyum konularında çeşitli toplantılarda tebliğler sunmuş ve bu konularda birçok dergide yazıları yayınlanmıştır.

  Ayrıca, lise ve dengi okullarda ders kitabı olarak okutulan Standardizasyon ve Kalite isimli ders kitapları yayınlanmıştır.

  Uzun yıllardır Ankara’da faaliyet gösteren Ordu ilini tanıtan Derneklerde çeşitli görevlerde bulundu. Harun ÇAKIR en son Başkent Ordulular Derneği’nin Başkanlığını yürüttü.

  Evli ve iki çocuk babası olan Harun ÇAKIR bugün 28 Ekim 2011 tarihinde 57 yaşında kalp krizinden vefat etti.
   
 2. R

  Ruhsar Yeni Üye

  Ak Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır'ı fazlaca tanıma sansımız olmadan ebediyete yolcu ettik. Merhuma Allahtan rahmet sevenlerinede sabır diliyorum
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  çok istediği milletvekilliğini sadece 3 ay yapabilmiş güzel insan.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş