1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Aile ile ilgili yazı örnekleri

Konu, 'Liseler ve İlköğretim' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dilek öğretmen Yeni Üye

  Aile ile ilgili kompozisyon
  Aile ile ilgili kompozisyon örneği
  Aile ile ilgili yazılar


  Aile sözlük anlamı itibariyle toplumun en küçük yapı birimini ifade eder.Anne baba ve çocuktan oluşan aileye çekirdek aile denir.

  Peki toplumun en küçük yapı birimi ne demek.Aile toplumun hatta esasında insanlığın temelidir.Aile toplumu toplum ulusu uluslar dünyayı meydana getirir.Temel neyse genel onu yansıtır.Yani insanlığın temelidir aile.Bu yüzden aile yapısındaki değişimler yakından izlenir.Aile yapısına önem verilir.Aile bağlarını korumaya çalışır insanlar.Çünkü aile çöktüğünde toplum çöker.Günümüzde maalesef bu kötü gidişat hakimdir ailelere.Bilhassa ülkemizde sonra dünyada aile yapısı bozulmaktadır.Bu kötü gidişatın durdurulması hakkında çeşitli sosyal çalışmalar yapılmakta.Herkes elinden geldiğince buna katkıda bulunmalı.En basitinden büyük küçük ayrımı yapılamaz oldu.En başta ebeveynlere karşı sorumluluklarından başlanılmalı.Sonra küçüklere karşı hoşgörü unutulmamalı.Ve en önemlisi karı koca ilişkilerinde yaşanan kötü tabloların çocuklar üzerindeki etkisi unutulmamalı.O çocukların ilerinin ailelerini oluşturacağı unutulmamalı.Bundan hareketle aile kavramının bu gerilemesi durdurulmalı.Herkes kendi ailesinden başlayarak buna katkıda bulunabilir.

  Sonuç itibariyle aile toplumun en küçük yapı birimi olarak insanlığın temelidir.Ailede oluşan her türlü olumsuzluğun topluma mal olacağı bilinerek aile kurmaya niyetlenmiş insanlar bu hassasiyeti bilmeli ve aileler bu bilinçle kurulmalıdır.

  Violette
  Forumdas.net
   
 2. İyi Güzel

  İyi Güzel Misafir

  süüüüüperr olmuş eline sağlık Dilek hoca süper lan süperrrrrrrr :p ;) :D :eek: :) :( :confused: :rolleyes: :cool: :eek: .
   
 3. M

  Misafir Misafir

  aılem benim canım
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş