1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ahududu Faydaları Ne ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Ahudududaki Vitaminler Nelerdir ? ,
  Ahududu Yararları ,
  Ahududu Nelere İyi Gelir ? ,
  Ahududu Ne Zaman Çıkar ? ,


  Ahududu Nedir Ahududu Yararları Nedir

  Ahududu Nedir
  Ağaççileği ya da sultan böğürtleni olarak da bilinir. Çalı şeklinde, dikenli, kümeler halinde olan ve genellikle ağaçlık alanlarda kendiliğinde yetişen bir bitkidir. Bazı bahçelerde dikimi de yapılmaktadır. Duta benzeyen meyvesi kırmızı, etli, sulu ve güzel kokuludur. Meyvesi taze olarak yenilebileceği gibi kurutularak da kullanılır. Yaz başında çiçek açar; temmuz-ağustos aylarında meyvesi olgunlaşır ve toplanır.

  [​IMG]

  Ahududu Faydaları

  Vücuttaki toksin maddeleri dışarı atar, kanı temizler. Vücuda dinçlik verir. Ateş düşürücü etkisi nedeniyle ateşli hastalıklarda faydalıdır. Romatizma, nıkris, kansızlık ve verem hastalıklarına karşı yararlıdır. İdrar söktürücü özelliğiyle kabızlığı giderir. Olgunlaşmış, taze Ahududu bol miktarda A vitamini barındırır ve çok faydalıdır. Dokuları sıkılaştırıcı ve güçlendirici etkisi vardır. Böbrek ve şeker hastalığı olanların taze olarak yemeleri tavsiye edilir.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  tat, görüntü, renk, isim, yararlılık olarak meyvelerin kralı.1 kg. taze yoğurt alınır. içine 200 gr. ahududu boşaltılır. karışım yanında pötibör ile yenir. pötibör tokluk hissi verirken yoğurt-ahududu karışımı sağlık ve mutluluk aşılar.

  !!!söz konusu karışım pötibör hariç 650 kcal enerjiye sahiptir ve 2-3 kez doyurur, aldığınız protein+vitamin+antioksidan da cabası.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş