1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ahmet Yeseviden Hikmetli Sözler

Konu, 'Güzel Sözler' kısmında lodos tarafından paylaşıldı.

 1. l

  lodos Yeni Üye

  Ahmet Yesevinin sözleri insanın ruhuna işliyor.Ahmet yeseviden hikmetli sözler bir çok kişinin hisayetine vesile olmuştur.

  Ahmet yesevi sözler

  "Ey dostlar! Cahillerle dostluk kurmaktan sakınınız! Şeriat, tarikat ve hakikattan nasip almak isteyen, büyük velilerin makamına ulaşmak, Cehennem'den kurtulup Cennet'e kavuşmak isteyen kişi ilim tahsil etmelidir."

  "Akıllı ve uyanık bir kimse isen, dünyaya gönül bağlama. Şeytan seni kandırıp dünyaya meylettirirse, seni emri altına almış demektir. Bundan sonra felaketten felakete sürüklenirsin de hiç haberin olmaz."

  "Ey dostlar! Bir kimse Allah Teala'nın aşkı ile yanarak bu denizde usta bir dalgıç olmadıkça, bundan çok daha derin olan vahdaniyyet denizine giremez. Ona girmek için usta bir dalgıç olmak gerekir."

  Ey dostlar! Sakın ha cahil olanlarla dostluk kurmayınız.

  Gönlünde Allahü tealanın aşkını taşıyanlar dünya ile tamamen alakalarını kesmişlerdir. Bunlar halk içinde Hak ile olurlar. Bir an Allahü tealayı unutmazlar.

  Kafir bile olsa hiç kimsenin kalbini kırma. Kalb kırmak, Allahü tealayı incitmek demektir.

  Gönlü kırık zavallı ve garip birini görürsen, yarasına merhem koy, yoldaşı ve yardımcısı ol.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Ahmet Yesevi yeterince bilinmiyor tanımmıyor, Anadoludaki İslami akımın öncülerinden olan Ahmed Yesevinin sözleri çok anlamlı ve hikmetlidir.
   
 3. M

  Misafir Misafir

  :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:ahlakla iligli sözleri hiç yok
  :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
   
 4. M

  Misafir Misafir

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş