1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ahmet Doğan Biyografisi ve Resimleri

Konu, 'Siyasetçi ve Asker' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Ahmet Doğan Hayatı Hakkında Bilgiler , Ahmet Doğan Kimdir ? ,

  Bulgaristan'da Türk lidere suikast girişiminde bulunuldu.

  Bulgaristanda türklerin haklarını savunma amaçlı kurulmuş olan Hak ve Özgürlükler Hareketi başkanı ve Milli Kurtuluş Birliği Grubu meclis başkanıdır. Aynı zamanda felsefeci ve siyasetçidir.

  Ahmet Doğan, 29 Mart 1954 doğumludur. Bulgaristan'daki Türklerin dil, din, sosyal, kültürel ve ekonomik haklarını savunan ilk parti kuruldu.Ayrıca Bulgaristan'daki ilk Türk siyasetci olma vasfını da kazanmış oldu.

  Komünist rejimi çok sert biçimde yaşayan Doğan ve arkadaşları 1985 yılında Todor Jivkov rejimini protesto amacıyla(Bulgaristan Türk Kurtuluş Birliği Teşkilatı)adını verdikleri gizli teşkilat kurdular. Yalnız çok geçmeden tutuklanarak cezaevine kondular.

  1990 yılında Hak ve Özgürlükler Hareketi'ni (HÖH)8.Cumhurbaşkanı Sayın Turgut Özal'ında desteğiyle kurdu ve Genel Başkan oldu.

  19 Ocak 2913 tarihinde Hak ve Özgürlük Hareketi'nin (HÖH) 8. Olağan Kongresinde, Doğan'a yönelik silahlı saldırı teşebbüsünde bulunuldu.

  Ahmet Doğan Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. S

  Sinel Yeni Üye

  Ahmet Doğan başarılı bir Felsefeci ve siyasetçidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş