1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ağustos 2012 Öğretmen Atamaları

Konu, 'Sınavlar' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dilek öğretmen Yeni Üye

  2012 Esas Öğretmen Atamaları
  Öğretmen atamaları esas 2012 ağustos ayında
  Öğretmen ataması 2012 ağustos


  2012 öğretmen atama; Şubat ayında 17 bin atamanın yapılacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, atanamayan öğretmenlere bir de müjde verdi. Bakan Ömer Dinçer, Yeni bir kadro kanunu çıkacak zaman içerisinde, 2012 yılındaki esas öğretmen alımımızı Ağustos ayında yapacağız” diye konuştu.
  [​IMG]
  Şubat ayında yapılacak öğretmen atamasına ilişkin bir soru üzerine Bakan Dinçer, atama kılavuzunun hazırlıklarının yapıldığını, çok kısa zamanda duyurulacağının bildirdi.

  Bütçe Kanununda 2012 yılında 29 bin yeni memur alınması kararı verildiğini anımsatan Dinçer, ”Bu 29 bin kadro tüm Türkiye’deki bakanlıklara dağıtılacak kadro. Eğer bunun üstünde kadro verilecekse ek kanun çıkarılması lazım. Onun ne zaman çıkacağı, nasıl çıkacağı henüz belli değil” dedi.

  Bu kadrolardan 17 binin Milli Eğitim Bakanlığı’na ayrıldığını belirten Dinçer, Çok büyük bir ihtimalle yeni bir kadro kanunu çıkacak zaman içerisinde ama biz esas öğretmenimizi, 2012 yılındaki esas öğretmen alımımızı Ağustos ayında yapacağız diye konuştu.

  2012 yılında alınacak öğretmen sayısına ilişkin bir tespitinin olup olmadığının sorulması üzerine Bakan Dinçer, şöyle konuştu: Bir tespitim var, yanlış propagandalarla benden önceki bakanımıza ciddi anlamda haksızlık edildiğidir. Çünkü AK Parti iktidarı döneminde yaklaşık 320 bin öğretmen aldık bunun 80 binini Nimet Hanım zamanında aldık. Ondan önceki hiçbir dönemde bu kadar yüksek sayıda öğretmen alındığı vaki değil bir yılda. Buna rağmen öğretmen alımı konusunda en çok eleştirilen de o bakanımız oldu. Doğrusunu söylemek gerekse alınacak öğretmen sayısı konusunda sizinle şu anda paylaşabileceğim hiçbir bilgim yok.

  Dinçer, yeni atanacak öğretmenlerin, bir yıllık stajyer öğretmen dönemi dahil edildiğinde yeni atanacakları yerde toplam 4 yıl görev yapmaları gerekeceğini belirtti.  AKTİFHABER
   
 2. y

  yeşil Yeni Üye

  Öğretmen atamaları bir çoğumuzun beklediği bir şey
   
 3. a

  aysima Yeni Üye

  Öğretmen atamalarında bir çok öğretmen adayın yüzü gülecek
   
 4. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  40000 öğretmen alımı yapılacakmş
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş