1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Adolf Hitlerin Hayatı

Konu, 'Siyasetçi ve Asker' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Adolf Hitler Kimdir ? Ne Zaman Ölmüştür ?
  Hitlerin Biyografisi ,
  Hitler Ne Zaman Doğmuştur ? ,

  Hitlerin Hayatı

  Adolf Hitler, 1889 Avusturya doğumlu devlet başkanı. Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi’nin (NSDAP) yani Nazi Partisi’nin lideri olan Hitler, 1933’de Almanya'nın başbakanı oldu. Hitler 1934’de kendisini Almanya’nın Führeri (lideri) ilan eden Hitler, 1945'deki ölümüne kadar Alman halkını peşinden sürüklemeyi başardı. Hitler Almanya'nın üstün ırk olduğuna inandı ve Almanca konuşan herkesi tek bir çatı altında toplamayı amaç edindi. Hitler, bu uğurda birçok Yahudi'yi ve diğer azınlık mensuplarını katletti.

  Hitler İlk tahsilini doğduğu kasabada, orta tahsilini Linz şehrinde yaptı. Hitler On üç yaşında tüberkülozdan babasını (Hitler'in memur olmasını isteyen babası Alois Hitler ile arası açılmıştı çünkü kendisi sanatçı olmak istiyordu), on sekiz yaşında (1907) annesini kaybetti.Hitler Orta öğrenimini başarısız bitirince ressam olma ümidiyle Viyana Güzel Sanatlar Akademisi sınavına girdi ancak başarısız oldu.

  Almanya’nın 2. Dünya Savaşı’ndan yenik çıkmasıyla ve 12 yıl süren Hitler iktidarının ardından Hitler, Nazi Partisi ve Nazizmin sonuçları tüm dünyada kötü kabul edildi.
   
 2. E

  Ecenur Yeni Üye

  yenik düşmesinden sonra tüm dünyaya kötü olarak ilan edilmesi oldukça zor ve tarih zmanında baya yıkılma yaşayan bir devlet olmuştur
   
 3. a

  açelya Yeni Üye

  Hitler güçlü olduğu dönemde insanlardan sabun yaptırmış deniyordu doğru mudur acaba
   
 4. a

  ada Yeni Üye

  Hitler denince akla Almanlar geliyor
   
 5. H

  Hoca Yeni Üye

  insan kasaplığında uzmanlaşmış diktatör. tabii hitler bile, stalin kadar gaddar olamaz. ama tarih hep sadece kaybedenlere vurduğu için hitler'i ağza almak avrupa'da bir tabuyken, eli daha kanlı olan stalin'in resimlerini hala duvarlarına asanlar var.
   
 6. E

  Elma Yeni Üye

  Adolf Hitler Almanya'nın eski yöneticilerindendi
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş