1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Adam Otu Nedir ? , Adam Otunun Faydaları Nelerdir ?

Konu, 'A | B | C | Ç | D' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Adam Otu Nelere İyi Gelir ? ,
  Adam Otu Nereden Alınabilir ? ,
  Adam Otunun Faydaları Nelerdir ? ,
  Adam Otundan Merhem Nasıl Yapılır ? ,

  Adamotu (Mandragora officinarum): Mavimsi, mor renkli çiçekler açan, rozet yapraklı ve kazık köklü, geniş yapraklı, kötü kokulu çok yıllık otsu bir bitkidir. İsmini insanı andıran köklerinden almıştır. Zehirli bir bitkidir.

  Adamotunun Faydaları: Başlıca özelliği uyuşturucu ve ağrı kesici olmasıdır. Cinsel isteği arttırır. Yatıştırıcı özelliği ile ağrıları dindirmeye yardımcı olmasının yanında halsizliği gidermeye ve spazmları çözmeye yardımcı olur.

  Adamotu nasıl kullanılır? Adamotunun kökleri kurutularak toz haline getirildikten sonra kullanılır. Merhem haline getirilip egzamaya karşı harici olarak ya da ağrı kesici ve sakinleştirici etkisi için çayı yapılarak dahilen kullanılabilir. Zehirli bir bitki olduğu için dikkatli kullanmak gerekir. Başlıca zehirlenme belirtileri deride kızarıklık, ağız kuruluğu, huzursuzluk, uyku hali, hayal görme olarak sayılabilir. Daha ileri aşamada nefes darlığına ve hatta ölüme kadar varabilir. Bu nedenle kullanımı sadece uzman kişiler gözetiminde olmalı ve beklenmeyen bir etki görüldüğünde derhal kesilmelidir.

  NOT : AİLE HEKİMİNİZLE KONUŞMADAN KESİNLİKLE KULLANMAYINIZ.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Başlı başına şifa kaynağı bir bir bitki.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş