1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ada Lovelace Biyoğrafisi

Konu, 'ABCÇ Sözlük' kısmında Muallim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Muallim Yeni Üye

  Ada Lovelace Kimdir Hayatı Hakkında Bilgi

  10 Aralık 1815 / 27 Kasım 1852 yılları arasında İngilterenin Londra şehrinde yaşayan ve programlamanın temelini atan kişi olarak kabul edilen bilgisayar dünyasındaki ilk kadın olma özelliği taşır.
  [​IMG]
  Charles Babbage ile 18 yaşındayken tanışmış, onun delikli kartlarla çalıştırdığı dokuma makinasıyla ilgili makale yayınlamış ve bugünkü döngü ve rutinlerin temelini oluşturmuştur. 1835 yılında Lord Lovelace ile evlenmiş bu evlilikten 3 çocuğu olmuştur. 37 yaşındayken İngiltere'de ölen Ada Lovelace'ın ismi 1970 yılında geliştirilen bir programlama diline verilmiştir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Ada Lovelace 10 Aralık 2012 Google Logosu

  10 Aralık 2012 Google logosu Google, programlamanın temelini atan kişi olarak kabul edilen Ada Lovelace için özel bir logo hazırladı. 10 Aralık 2012 Hazırlanan özel logo Ada Lovelace’in 197. doğum günü için hazırladığı özel logo..

  [​IMG]

  Ada Lovelace programlamanın temelini atan kişi olarak kabul edilir. Bilgisayar dünyasındaki ilk kadındır.Programlamanın İlkeleri olarak genellediği görüşler geçerliliğini korumaktadır. Charles Babbage ile 18 yaşındayken tanışmış, onun delikli kartlarla çalıştırdığı dokuma makinasıyla ilgili makale yayınlamış ve bugünkü döngü ve rutinlerin temelini oluşturmuştur. 1835 yılında Lord Lovelace ile evlenmiştir. Bu evlilikten 3 çocuğu olmuştur. 37 yaşındayken İngiltere’de ölmüştür..1970 yılında geliştirilen bir programlama diline de onun onuruna “Ada” ismi verilmiştir.

  [​IMG]
   
 3. a

  angel Yeni Üye

  Londrada doğmuş ama ismi türk gibi sanki:)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş