1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Açıklamalı Örgü Balıkçıl Yakalı Tunik

Konu, 'İlginç Örgüler' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Balıkçıl Yaka Tunik Modeli Örgü
  Açıklamalı Örgü Balıkçıl Yakalı Tunik
  Tunik Modeli Balıkçıl Yaka Anlatımlı

  Çok Şık ve gösterişli model vermek bizden örmesi sizden sevgili bayanlar kolları sıvayın ve hemen örmeye başlayın
  Balıkçıl yaka bayan örgü tunik modelini ve modelin açıklamalı yapılışını malzemeleriyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.Kolay Gelsinn

  İnce Tiftik
  İp: 250 gr
  Şiş: 3,5 numara
  Beden: 38
  [​IMG]
  Kapattığınız 64 ilmek olan iki parça arka ortası olacaktır. Arka ortasının sağından ve
  solundan 32 şer ilmek olarak 64 ilmekle 10 cm örün. Kolu 3-2-1-1 kesin. 19 cm sonra ilmekleri kapatın. Yaka bölümünüze 75 ilmekle başlayın. 3 düz, 3 ters olarak 54 ilmekle devam edin. 9 cm sonra her sırada sol taraftan 1 ‘er gidiş ve dönüşte
  artırarak (kol oyuntusu için) 96 ilmeğe ulaşın 44 cm devam edin. Bu kez gidiş ve dönüşte 1 ‘er ilmek eksilterek 54 ilmeğe indirip 9 cm örerek ilmekleri kapatın. Yakayı arka ortasından dikip bedenle birleştirin. Kollara 48 ilmekle başlayın.
  3 düz, 1 ters, 3 düz, 1 ters örün. Kolun her iki tarafından 1 er ilmek olarak 8er ilmek artırın. 44 cm sonra kolu 2-1 kesin. 1 ters ilmekleri boşaltarak her sırada 1 ‘er ilmek eksiltip tamamlayın.Modele etek kısmından başlayın. 123 ilmekle 3 düz, 1 ters, 3 düz, 1 ters olarak örün. Arka sıraları terse ters, düze düz devam edin. 26 cm örün. İlmekleri ortalayın. 62 ilmeği 3 düz, 1 ters olarak 36 cm örüp ilmekleri kapatırken 1 ters ilmekleri şişten çıkartıp başlangıca kadar sökün. Diğer parçaya 1 ilmek atıp 2 düz, 1 ters, 3 düz, 1 ters olarak örün. 36 cm sonra aralardaki 1 ters ilmekleri şişten çıkartıp başa kadar boşaltarak ilmekleri kapatın.
   
 2. F

  Fıstık Yeni Üye

  Balıkçı Yaka Tunik kış günlerinde çok kullanabileceğiniz bir model
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş