1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Açık Renkli Kıyafetlerdeki Küf Lekesini Çıkarma Yöntemleri

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Kimi zaman kıyafetlerimizde küf lekeleri ile karşı karşıya kalırız. Bu durum özellikle açık renkli kıyafetlerimizde karşılaştığımız bir durum ise bu durum bizim için içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir. Sizinde benim gibi küf lekesi olan kıyafetleriniz varsa ya da ileride belki karşıma çıkabilir öğrensem iyi olur diyorsanız gelin bakalım kıyafetlerimizdeki küf lekelerini nasıl çıkarabiliriz öğrenelim.
  Önce kıyafetimizdeki küf lekesini temizlemek için evin dışına çıkmamız gerekmektedir; çünkü kıyafetlerimizi temizleyeceğiz derken evin içinde küf oluşumuna neden olabiliriz. Bir yumuşak fırça yardımı ile küf lekesini çıkarmak için uygulamaya başlayabiliriz. Kıyafetiniz beyaz ise klorlu ağartıcılardan yararlanarak küf lekesinden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Uygulamayı gerçekleştirmeden önce öncelikle küçük bir yerde deneme yaparak küf lekesini çıkarma işlemi uygulayabiliriz.

  Bir yemek kaşığı klorlu ağartıcı ile bir bardak su karıştırılır ve lekeli bölgede uygulama işlemi gerçekleştirilir. Uygulama spreyden faydalanarak gerçekleştirildiği zaman daha kolay uygulamalar yapabilirsiniz.
  Spreyi sıktıktan sonra dilerseniz kıyafeti birbirine sürterek kuvvet uygulaması ile daha çabuk leke çıkarımı gerçekleştirebilirsiniz.
  Lekeli olan kıyafetinizi yıkayıp açık havada kuruttuktan sonra ütüleme işlemi de yaparak kıyafetinizdeki lekeden kısa sürede kurtulabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş