1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Açelya Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Açelya oldukça güzel farklı renklerde olan ve çiçeklerini uzun süre dökmeyen bir çiçektir. Açelya çiçeğinin yetiştirilmesi ve bakımı çok kolaydır. Açelya çiçeği doğrudan güneş ışıklarını istemez hafif güneş ışığı alması bu bitki için yeterlidir. Açelya çok fazla soğuk ve sıcak havada bırakma çiçeğin yapraklarına ve çiçeklerine hiçbir fayda sağlamaz. Hava akımlarından kolay etkilenen açelya çiçeğinin bu etkiden korunması gerekmektedir.

  Kış aylarında açelya çiçeğinin bulunduğu ortam 15 derecenin altına düşmemesi gerekir. Kış aylarında bitki aşırı soğuktan korunarak susuz bırakılmamasına dikkat edilmesi gerekir. Sulama yaparken su açelya bitkisinin her bölümüne ulaşmalıdır. Ayrıca Sulanmadan sonra bitkinin tabağında su kalmamasına dikkat etmek gerekir. Çiçeği sularken kullanılan kap her sulamada aynı ölçüde olması gerekir. Ayrıca sulamaların aynı günde ve aynı miktarlarda su ile yapılması önemlidir.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş