1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Accept Heavy Metal Grubu Kimdir, Resimleri

Konu, 'Sanatçılar ve Sporcular' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Accept Gurubunun Hayatı ve Fotoları
  Accept Biyografisi

  Accept 1970 lerin başında Udo Dirkschneider tarafından kurulmuş , Solingen’li Alman heavy metal grubudur.Power metal ve speed metalin vaftiz babası ve türünün en etkili alman grubu olduğu birçok kişi tarafından tartışılmış, gündeme getirilmiştir


  Accept kurulduktan sonra uzun bir süre kadrosunda değişikilik yaşamadı ve festivallerde ara sıra gözüküp konser vererek aslında amatör seviyede kalmaya devam etti.Profesyonel kariyerleri 1976 yılında ilk rock ‘n roll festivallerinden birisi olan Almanya-Rock Am Rhein’e davet edildikleri zaman başladı.Bu festivalin ardından grup,çok iyi bir efor sarfedememesine karşın müzik şirketlerinden anlaşma teklifi aldı ve Accept isimli albümü kaydetmek için ilk kez profesyonel stüdyoya adım attı.

  Accept’in ilk sağlam kadrosu; vokal Udo Dirkschneider, gitaristler Wolf Hoffmann ve Gerhard Wahl,bas Peter Baltes ve davulda Frank Friedrich şeklindeydi.Accept yayınlandıktan sonra Friedrich ve Wahl profesyonel bir müzik kariyeri istemedikleri için gruptan ayrıldılar.Onların yerine Stefan Kaufmann ve Jörg Fischer getirildi ve bu kadroyla grup 1980 yılında I’m A Rebel albümünü kayda başladı.bu albüm Accept’in medyanın ilgisini çekmesini sağladı ve sonradanda ilk televizyon şovlarına davet edildiler.

  1983 yılında bir şov sırasında grup şans eseri Jörg Fischer’le yeniden buluştu.Hauke’nin ısrarlarıyla Jörg yeniden gruba dahil edildi.Grup 1984 yılında tarihi Monsters Of Rock festivaliyle tamamlanan bir dünya turnesi düzenledi.

  Sonraki albümleri Metal Heart 1985 yılında piyasaya çıktı.Bu albümü live Kaizoku-Ban izledi.Prodüktörlüğünü Scorpions’un prodüktörü Dieter Dierks’in yaptığı Russian Roulette albümünün 1986 yılında piyasaya çıkmasıyla bu seriye devam edildi.

  Bununla birlikte zaman geçtikçe grup içinde uzaklaşmalar başladı.Peter Baltes,Wof Hoffmann ve Gaby Hauke amerikaya karşı git gide büyüyen bir ilgi göstermeye ve denizin diğer tarafında almanyadan daha fazla zaman geçirmeye başladılar.Grubun diğer kalanlarıyla sürekli ayrı oluyorlardı.Aralarındaki mesafe git gide büyüdü ve er geç Accept için bir mola verme vakti geldiğine karar verdiler.Bu aradan yararlanarak Udo Dirkschneider’da bir solo kariyer yapmaya karar verdi.Grubun diğer üyeleride bu solo albümde teknik alanda Udo’ya yardım ettiler.Albüm Animal House ismiyle U.D.O. adı altında Avrupa ve Amerika’da piyasaya çıktı. Durgun geçen bir sürenin ardından,Peter,Wolf ve Stefan vokalist David Reece’in yardımıyla bir grup oluşturarak çalışmaya başladılar.Udo’nun solo kariyerindede işler yolundaydı ve Jörg Fischer bu sırada birkez daha Accept’en ayrıldı.Birkaç demodan sonra grup kendini bu kadroyla yeteri kadar emin hissetti ve Udo’nun yokluğundaki ilk albüm olan Eat The Heat’i piyasaya sürdü.

  Bu albümün çıkışını ritim gitarist Jim Stacey’nin desteğiyle bir avrupa turu izledi.Tur sırasında Stefan Kaufmann sırtından ciddi bir şekilde sakatlandı ve acilen tıbbi müdahaleye gerek duyduğu için turu yarım bırakmak zorunda kaldı.Turun geri kalanında çalması için Stefan’ın yerine davula Ken Mary getirildi.

  Accept’in son on yıldaki turları Avrupa,Amerika ve Asya’ya düzenlendi ve de son konserleri yeryüzündeki heavy metal başkentlerinden birisi olan Japonya’nın Tokyo kentinde gerçekleşti.

  On yılı aşkın bir süre sessiz kalan grup, 2005 in başında klasik kadrosu anısına kısa bir tur düzenleyeceğini anons etti.Ve son şov 27 ağustos 2005 te Bulgaristan Kavarna’da gerçekleşti.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. K

  Kurban Yeni Üye

  Metal gruplarıyla aram hiç iyi olmadı nedense
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş