1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Abuzer Uğurlu Kimdir

Konu, 'Siyasetçi ve Asker' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Abuzer Uğurlu KİMDİR ? ,
  Abuzer Uğurlu BİYOGRAFİSİ ,
  Abuzer Uğurlu HAYATI ,

  Abuzer Uğurlu
  Abuzer Uğurlu 1970 li yıllarda sağ ve sol örgütlerin tümüne silah sattığı ileri sürülen Uğurlu, 12 Eylül sonrasında başlatılan babalar operasyonunda kaçmayı başaran tek baba olarak anıldı. Gıyabında açılan silah kaçakçılığı davasından beraat etti. Abuzer Uğurlu Dönemin Gümrük Bakanı Tuncay Mataracı’ya rüşvet vermekten Yüce Divan’da yargılandı ve iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Abuzer Uğurlu Bu davada, emekli jandarma astsubay Harun Gürel’in, İpsala Gümrük Müdürlüğü’ne atanması için Mataracı’ya 10 milyon lira rüşvet vermekle suçlandı. Aynı yıllarda yargılandığı gümrük kaçakçılığı davasından da 15 yıl hapis cezasına mahkum olan Uğurlu, 7.5 yıl hapis yattı.

  Ağca bağlantısı
  Cezaevinde olduğu sırada Papa suikastı olayında Mehmet Ali Ağca’ya yardım ettiği gerekçesiyle İtalyan yargıçlar tarafından ifadesine başvuruldu. İtalyan savcılara verdiği ifadelerde suçlamayı reddeden Uğurlu, 30 Aralık 1988 de Tekirdağ Cezaevi’nden tahliye oldu. Uğurlu, hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarılana kadar çocukları ve torunlarıyla nakliyecilik işi yapıyordu.

  Abuzer Uğurlu İstanbul’da yedi kilogram kokainle yakalanmasının ardından delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılan ancak daha sonra hakkında çıkarılan tutuklama kararıyla kayıplara karışan Uğurlu, 20 Ekim 1999 da 4 yıllık firardan sonra kızının evinde yakalandı.

  Abuzer Uğurlu, 14 Mart 2007 de cezasını tamamlayarak tahliye oldu.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  bu kaçakçı beyefendi için uğur mumcu, devlet beni dinleyeceğine abuzer uğurluyu dinleseydi doğuda insanlar silahlı çetelerin elinde eziyet görmezdi demişti.
   
 3. E

  Elma Yeni Üye

  Abuzer Uğurlunun geçmişi hiç iyi değil:)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş