1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Abraham Lincoln ne zaman nerede kim tarafından öldürüldü?

Konu, 'Türk ve Dünya Tarihi' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Abraham Lincoln ölümünün arkasındaki sır perdesi hala merak edilmekte peki
  Abraham Lincolnu kim neden öldürdü? öldürürken söylediği söz "Sic semper tyrannis!" (Daima tiranlar için) ne anlama geliyordu.

  Amerikanın en iyi Başkanlarından olan Abraham Lincoln suikastı, 14 Nisan 1865 tarihinde Kutsal Cuma'da gerçekleşen, Amerikan İç Savaşının son önemli olaylarından başında gelmektedir. Amerika Birleşik Başkanı Abraham Lincoln, Ford's Theatre'da eşi ve iki konukla birlikte Our American Cousin oyununu seyrederken Perdenin arkasında saklanan ve oyunun en komik kahkası yüksek bölümünde silahla vurulmasından bir süre sonra ölmüştür.
  Lincoln.jpg
  Aktör ve Konfederasyon sempatizanı olduğu bilinen suikastçı John Wilkes Booth yanında diğer suikastçılar Lewis Powell ve George Atzerodt ile birlikte sırasıyla o zamanın Dışişleri Bakanı William H. Seward ile Başkan Yardımcısı Andrew Johnson'ı da öldürmeyi planlarlar. Booth Lincoln, Seward ve Johnson'ı öldürerek kaos yaratmayı ve Federal Hükümeti yıkmayı umuyordu. Booth Lincolnu öldürmeyi başardıysa da, plan genel olarak amacına ulaşamadı. H. Seward da saldırıya uğradı, fakat yarası Abraham Lincoln kadar ağır değildi ve iyileşti. Johnson'ı vuracak olan şahıs ise paniğe kapılarak Washington'a kaçtı.

  Tiran Yunanca bir kelimedir hukuk ve anayasa kurallarından bağımsız bir yönetim biçimi sergileyen önder olarak bilinir.
   
 2. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Abraham yani İbrahim demek, yapılan suikast sonrası 10 gün kadar yaşam mücadelesi vermiş sonra ölmüş.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş