1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Abdülaziz Bayındır Ramazan İmsakiyesi

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Profesör Doktor Abdülaziz Bayındır'ın Ramazan ayına özel imsakiyesine bir çok kişiden destek gelmesine rağmen ne yazık ki Diyanet işleri tarafından bir onay almadı. Abdülaziz Bayındır Kuran-ı Kerim ve geçmişte örfe göre tutulan orucu enlem ve boylama göre hazırlayan çok güzel bir uygulama yapmış. Biz tebliğ edelim dileyen bu takvime dileyen Diyanete göre tutar.
  İmsakiye.jpg
  Şahsım olarak şayet Diyanetin imsak vakti geçer uykuya kalır ve kalktığımda Süleymaniye vaktinin imsakiyesine göre imsak gelmemiş ise yemeği yiyerek orucuma niyetleneceğim. Açıkçası bizi ortada bırakan kimse bunun hesabını cenabı Allah'a vermek zor olacaktır. Neden? Çünkü Bir Müslüman uykuya kalır saat 3:50 de uyanır Diyanete göre sahursuz niyetlenir ve gün içinde bir sorun yaşarsa ve bu hesap yanlış ise bunun hesabını nasıl verecek? yada İmsak vakti denen vakitten 15dk sonra Sabah Namazını kılar yatarsa ve asıl sabah Namazı Süleymaniye vaktine göreyse sabah Namazının hesabını kim verecek? En önemlisi ise Yatsı vakti. Cenabı Allah ümmeti doğruda ittifak kılsın.


  Süleymaniye Vakfı Namaz ve İmsakiye Ramazan Takvimi : http://www.suleymaniyetakvimi.com/
   
 2. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Edip Yüksel %100 katılıyor Abdülaziz Bayındıra genelekciler ile modernciler arasında gidip geliyoruz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş