1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

8 Mart 2012 Dünya Kadınlar Günü Google Logosu

Konu, 'Önemli Günler' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

 1. yosun

  yosun Süper Yönetici

  8 Mart 2012 Google Dodge
  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Google Logosu
  Google Dünya Kadınlar Günü 2012
  [​IMG]

  [​IMG]

  Bu yıl Google sizce Kadınlar gününe özel nasıl bir logo yapacak, geçenlerdeki logo gerçekten güzeldi.

  Dünya Kadınlar Günü Nedir Peki?

  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm dünya emekçi kadınlarının kutladığı uluslararası bir gündür. Türkiye'deki sosyalist çevreler bu günü "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" adıyla kutlama taraftarıdırlar.

  8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı.

  26 - 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka'nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart'ın "Internationaler Frauentag" (International Women's Day - Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

  İlk yıllarda belli bir tarih saptanmamıştı ve değişen tarihlerde fakat her zaman ilkbaharda anılıyordu. Tarihin 8 Mart olarak saptanışı 1921'de Moskova'da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı'nda gerçekleşti. Birinci ve İkinci Dünya Savaşı yılları arasında bazı ülkelerde anılması yasaklanan Dünya Kadınlar Günü, 1960'lı yılların sonunda Amerika Birleşik Devletleri'nde de anmaya başlanmasıyla daha güçlü bir şekilde gündeme geldi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart'ın "Dünya Kadınlar Günü" olarak anılmasını kabul etti. Birleşmiş Milletler'in sitesinde günün tarihine ilişkin bölümde, kutlamanın New York'ta ölen işçilerin anısına yapıldığı yazılmamıştır.
   
 2. cemre

  cemre Yeni Üye

  Google yine biz kadınlara yakışır güzel bir logo yapar bizde seviniriz. Dünya emekci kadınlar günümüz kutlu olsun. Sabırsızlıkla Googledan gelecek hediyeyi bekliyoruz.
   
 3. a

  aysima Yeni Üye

  8 mart dünya kadınlar günü sadece bir gün için kutlanıyor normalde ülkemizde kadınlara çok fazla değer verildiğini düşünmüyorum
   
 4. s

  sudenaz Yeni Üye

  Sadece kadın olarak değil 8 martı emekci kadın olarak yaşamak gerekiyor.
   
 5. _

  _Caroline_ Yeni Üye

  Emekci kadınları anlatan güzel bir çalışma bekliyorum google dan
   
 6. p

  pepe Yeni Üye

  Google yine her özel günlerde olduğu gibi kadınlar gününde de o güne özel logosunu değiştirecektir.
   
 7. b

  bluesim Yeni Üye

  Google bence logo yapacagına yardıma muhtaç kadınlara el uzatsın onlara iş versin. logocu:)
   
 8. p

  pepe Yeni Üye

  Kadınlar gününe yakışır bir logo olmalı
   
 9. Murat

  Murat Yönetici

  [​IMG]
  Evet çiçekler böcekler tamda uymuş :)
   
 10. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  çok güzel bi logo olmuş bence.
   
 11. p

  pepe Yeni Üye

  Google tüm kadınlar adına teşekkürlerimi sunuyorum
   
 12. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  Dünya emekci kadınlar günü kutlu olsun.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş