1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

657 Vekalet Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Ayan tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Ayan Yeni Üye

  657 vekalet ücretinin ödemesi hakkında bilgiler
  Vekalet ücreti ne zaman ödenir?

  Vekalet halinde ödenecek zam ve tazminatlar 2005/8501 sayılı kararnamede düzenlenmiştir. Bu kararnamenin 9'uncu madddesinde 657 sayılı Kanunun 86 ncı maddesi uyarınca vekalet edenlerden aşağıdaki şartları taşıyanlara vekalet ücreti ödeneceği belirtilmiştir.

  "A) 1- Kurumlarınca bir göreve kurum içinden veya diğer kurumlardan vekalet ettirilenlere;
  a) Vekaletin, 657 sayılı Kanunun 86 ncı maddesine binaen yapılması ve bu hususun onayda belirtilmiş olması,
  b) Vekaletin, Bakanlar Kurulu kararı veya müşterek Karar ile atama yapılması gereken kadro veya görevler için ilgili Bakan, diğer kadro veya görevler için asili atamaya yetkili amir tarafından verilmesi,
  c) Vekillerin, genel ve ilgili özel mevzuatı uyarınca asaleten atanmada aranan tüm şartları (asaleten atanmada sınav şartı aranılan kadro veya görevler için bu sınavlara girebilme hakkının elde edilmiş olması dahil) bir arada taşımaları,
  kaydıyla; vekalet ettikleri kadro veya görevler için bu Karar uyarınca öngörülen zam ve tazminatların toplam net tutarının, asli kadro veya görevleri karşılığında fiilen aldıkları zam ve tazminatların toplam net tutarından fazla olması halinde, aradaki fark; 657 sayılı Kanunun 175 inci maddesindeki oranlar dikkate alınmaksızın, vekalet görevine başlanıldığı tarihten itibaren ve vekalet görevinin fiilen yapıldığı sürece ödenir.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Acaba yardımcı olabilirmisiniz?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş