1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Gününün Önemi Nedir

Konu, 'Önemli Günler' kısmında dr.zekiye tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dr.zekiye Yeni Üye

  3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü Hakkında Bilgi
  Dünya Yürüyüş Günü Tarihi

  Giderek hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri olmuştur.

  Toplumun büyük bir çoğunluğunda fiziksel aktivite, "spor" kelimesi ile eşanlamlı olarak algılanmaktadır. Oysa fiziksel aktivite, günlük yaşam içinde kas ve eklemlerin kullanılarak enerji harcaması ile gerçekleşen, kalp ve solunum hızını artıran ve farklı şiddetlerde yorgunlukla sonuçlanan aktiviteler olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda spor aktivitelerinin yanı sıra egzersiz, oyun ve gün içinde yapılan çeşitli aktiviteler de fiziksel aktivite olarak kabul edilmektedir.

  Toplumda düzenli ve yeterli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmasında fiziksel aktivite ile ilgili özel gün ve haftaların etkin olarak kutlanması önem arz etmektedir. Bu kapsamda 81 ilimizde İl Sağlık Müdürlükleri tarafından 3-4 Ekim "Dünya Yürüyüş Günü" haftası çeşitli etkinliklerle düzenli olarak her yıl kutlanmaktadır.

  saglik.gov.tr
   
 2. a

  asiye Yeni Üye

  Ben dünya yürüyüş gününe bir gün öncesinden başlamışım sanırım:)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş