1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

23 Nisanda yapılan etkinlikler

Konu, 'Önemli Günler' kısmında Aynur Yıldırım tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Aynur Yıldırım Yeni Üye

  23 Nisan'da Neler Yapılıyor
  23 Nisanda Yapılacaklar
  23 Nisanda yapılan etkinlikler

  23 Nisan etkinlikleri kapsamında, okullarda kutlama töreni yapılmakta, bu törenlerde daha önceden seçilmiş olan öğrenciler tarafından Büyük Önder Atatürk ve 23 Nisan şiirleri okunmaktadır. Yine okulca veya sınıfça hazırlanan gösterilerde halk oyunları ve dans gösterileri sunulmakta, bazı yarışmalar düzenlenmektedir. Özellikle anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin hazırlayıp sundukları gösteriler bayramı daha da neşeli bir hale getirmektedir.

  [​IMG]

  Çocuklara yönelik olarak hazırlanmış sinema, tiyatro, festival, halay, dans, konser, parti, sergi, şiir dinletisi gibi bir çok gösteri ve programlarda öğrenciler hoşça vakit geçirmekte, oynandığı yerlerde Karagöz ve Hacivat gölge oyununa çocuklar büyük ilgi göstermektedirler. Televizyonlarda gün boyu çocuk programları gösterilmekte, eğlenceye yönelik programlara daha çok ağırlık verilmektedir.

  Hiç şüphesiz bu etkinliklerin en büyüğü Türkiye tarafından düzenlenen ve birçok ülke çocuklarının katılımı ile ayrı bir boyut kazanan TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’dir.

  [​IMG]
   
 2. z

  zaza Yeni Üye

  23 nisan etkinlikleri birçok çocuğun eğlenmesi için düşünülmüştür
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  23 Nisan önceleri daha coşkulu kutlanırdı, 23 Nisanı daha kapsamlı kutlamak ister çocuklar.
   
 4. E

  EMRECAN 38 Misafir

  Aynen şimdi sadece şiir okunuyor eskiden daha iyiydi hemde birbayram havası vardı. Şimdilerde
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş