1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

23 Nisan Etkinlikleri 2012

Konu, 'Önemli Günler' kısmında Aynur Yıldırım tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Aynur Yıldırım Yeni Üye

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri
  23 Nisan Etkinlikleri 2012
  [​IMG]

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Türkiyenin her köşesinde birçok etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler tamamen çocuklara yönelik olup, çocukların doyasıya eğlenmesi amaçlanmaktadır…

  Atatürk’ün Meclis’in açılış günü olan 23 Nisan’ı geleceğimizin teminatı olarak gördüğü miniklere armağan etmesi ile milli bir bayram olarak kutlanmaya başlanan bu önemli gün için hazırlanan etkinlikleri iki bölümde inceleyebiliriz. Bu etkinlerin birincisi öğrencilerin hazırlayıp sunduğu etkinlikler, diğeri ise öğrencilerin öğretmenler gözetiminde topluca götürüldüğü değişik programlar ve gösterilerdir.

  23 Nisan etkinlikleri kapsamında, okullarda kutlama töreni yapılmakta, bu törenlerde daha önceden seçilmiş olan öğrenciler tarafından Büyük Önder Atatürk ve 23 Nisan şiirleri okunmaktadır. Yine okulca veya sınıfça hazırlanan gösterilerde halk oyunları ve dans gösterileri sunulmakta, bazı yarışmalar düzenlenmektedir. Özellikle anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin hazırlayıp sundukları gösteriler bayramı daha da neşeli bir hale getirmektedir.

  Çocuklara yönelik olarak hazırlanmış sinema, tiyatro, festival, halay, dans, konser, parti, sergi, şiir dinletisi gibi bir çok gösteri ve programlarda öğrenciler hoşça vakit geçirmekte, oynandığı yerlerde Karagöz ve Hacivat gölge oyununa çocuklar büyük ilgi göstermektedirler. Televizyonlarda gün boyu çocuk programları gösterilmekte, eğlenceye yönelik programlara daha çok ağırlık verilmektedir.

  Hiç şüphesiz bu etkinliklerin en büyüğü Türkiye tarafından düzenlenen ve birçok ülke çocuklarının katılımı ile ayrı bir boyut kazanan TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’dir.

  23 Nisan Etkinlikleri görseller
  [​IMG]

  [​IMG]  alıntı:ataturkdevrimleri
   
 2. z

  zaza Yeni Üye

  23 nisan etkinliklerini yakından takip etmek gerekiyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş