1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

22 Ayar Yarım Çeyrek Altın Fiyatları

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Abdullah tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Abdullah Yeni Üye

  22 Ayar Yarım çeyrek kaç tl
  Yarım çeyrek kaç lira
  Yarım çeyrek altın nedir

  Piyasadaki çeyrek altının ağırlığının yaklaşık 3’te birine denk gelen, 22 ayar ve 0,62 gram ağırlığındaki yarıçeyrek altının fiyatı yaklaşık 59 lira.
  [​IMG]
  Yarıçeyrek altın, önümüzdeki günlerde kuyumcularda satışa sunulacak.

  Yarıçeyreğin yanı sıra, İAR, ürettiği daha hafif İAR tam, İAR yarım ve İAR çeyrek altın ile Darphane’nin piyasadaki altınlarına da rakip olacak.

  Darphane’nin 1,75 gram ağırlığındaki çeyrek altınına karşın İAR’ın ürettiği çeyrek altının ağırlığı 1,25 gram, İAR yarım altının ağırlığı 2,5 gram ve İAR tam altının ağırlığı da 5 gram olarak belirlendi.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  'Yarım çeyrek'' dönemi başlıyor

  Türkiye'de ilk kez üretilen yarım çeyrek altını görüntülendi. Altın fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle halktan gelen yoğun talep üzerine kuyumcuların uzun süredir istediği çeyrek altının yarısı, İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) tarafından üretildi -

  Piyasadaki çeyrek altının ağırlığının yaklaşık 3'te birine denk gelen 22 ayar ''yarıçeyrek'' altının fiyatı yaklaşık 59 lira.

  İAR, yarıçeyreğin yanı sıra, ürettiği daha hafif İAR tam, İAR yarım ve İAR çeyrek altınlar serisi ile piyasaya yeni alternatifler de sunuyor.

  İAR Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Halaç: -''Altın fiyatlarındaki yükselişe bağlı olarak kısa dönem içerisinde Rafineri yarıçeyrek altın satışlarında bir patlama yaşanmasını bekliyorum''
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş