1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2015 PTT Personel Alımı Hakkında Bilgilendirme

Konu, 'Haberler' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Yakın zamanda PTT memur alımı gerçekleştirilecektir; ama memur alımı öncesi personel yönetmeliğinde birtakım değişimlere gidilecektir. Şimdilik PTT'de çalışmak üzere 2600 memur alınacağı söyleniyor; ama sayının artıp azalma göstermesi muhtemeldir.

  1200 gişe görevlisi
  1000 dağıtıcı
  400 teknik personel alımının gerçekleştirileceği tahmin ediliyor.

  PTT artık kuruma alacağı kişileri KPSS sınavının ardından sözlü sınava da tabii tutacak. KPSS'nin ardından sözlü sınavında başarılı olduğunuz taktirde göreve başlayabileceksiniz. Tabii ilk aklınıza gelen torpilli alımlar oldu değil mi? Açıkçası ben de öyle düşündüm. Torpili olan kurulacak koltuklara....
  2015_ptt_personel_alimlari_ne_zaman_baslayacak_ptt_memur_alimlari_ve_aranan_sartlar_h39923_73969.jpg
  Nisan sonu Mayıs başı gibi personel alım ilanlarının yayınlanacağı tahmin ediliyor. Göreve başlayan kişiler PTT için oluşturulan özel ve yeni personel statüsünde yer alacaklar.

  Dört aylık bir deneme süresinin ardından kalıcı olarak göreve devam esas olacak. Bu dört ay içerisinde atandığı pozisyonun görevlerini layığı ile yerine getiren personel olduğunuz sürece kaygılanmanıza gerek kalmayacak.
   
 2. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  PTT personel alımı hangi illerde ağırlıklı olacak acaba?
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  2600 Personeli şehirlere göre dağıtırlar yine en fazla İstanbul'a gidecektir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş