1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2013'de Emekli maaşları ne kadar olacak

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  2013 Yılında Emekli maaşlarına ne kadar zam geliyor, Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?

  2013'ün ilk yarısında yüzde 1.9 oranında zam alan 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 5 civarında bir zam verilmesi söz konusu olacak.

  ÖTV zamları ile birlikte eylül ayından itibaren yükselişe geçen enflasyonun yıl sonuna kadar yüksek seyretmesi bekleniyor.İntibak Yasası' olarak bilinen 2000 yılı öncesinde emekli olan vatandaşların maaşlarında iyileştirme öngören düzenlemeden, 3 bin 500 emekliye müjde çıktı. Çalışmalar esnasında, 3 bin 500 vatandaşa fazladan, 2 bin 500 vatandaşa ise eksik maaş ödemesi yapıldığı tespit edilmişti.

  SGK, maaşları eksik ödenen 2 bin 500 vatandaşa geriye dönük olarak ödeme yapmaya başladı. Bu çerçevede fazladan ödeme yapılan vatandaşların durumu masaya yatırıldı. Hata SGK'dan kaynaklandığı için fazladan ödemelerin geri tahsil edilmemesi yönünde görüş oluştu.SGK görüşünü Bakanlar Kurulu'na iletti. Bakanlar Kurulu'ndan tersi yönde bir karar alınmazsa, fazladan maaş alan 3 bin 500 personele borç çıkarılmayacak, maaşlarında düzeltme yapılacak. Bu da 10 bin liraya kadar olan borçların silinmesi anlamına geliyor.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  1.250 olsun en düşük iyi olur millet güzelce ihtiyaçlarını karşılar.
   
 3. a

  angel Yeni Üye

  Emekli maaşları gerçekten çok az umarım iyileştirme yaparlar
   
 4. S

  Sinel Yeni Üye

  1000 tl yi geçmez mümkün değil.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş