1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2013 Yılı Sıcaklık Değerleri Dünyanın En Sıcak Yılı Olacak Diyor

Konu, 'Haberler' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  _

  2013 Dünyanın Sıcaklık Oranı Ne Olacak
  2013 Dünyanın En Sıcak Yılı Olacak

  2013'ün dünyanın en sıcak yıllarından biri olacağını ifade ediyor. Güneş'teki lekelerin artması endişelendiriyor.

  Konuya ilişkin konuşan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Güneş'teki leke artışının Mart 2013'te tepe noktasına ulaşacağını belirtti. Buna küresel ısınma ve El Nino'yu da eklenirse 2013'ün dünyanın en sıcak yıllarından biri olması bekleniyorGüneş fırtınalarının, son 11 yıllık periyot sonunda, 2013 yılının ortalarına doğru maksimum olması bekleniyor.

  Güneş fırtınalarının, son 11 yıllık periyot sonunda, 2013 yılının ortalarına doğru maksimum olmasının beklendiğini vurgulayan Kadıoğlu, şöyle devam etti Fırtınalar, 11 yıllık periyottan sonra tepe noktasından aşağı doğru inecek ve 11 yıl aranın ardından tekrar maksimum seviyede olacak. 2010'da Güneş'teki lekelerin minimum etkinlikte olmasına rağmen dünya en sıcak yıllarından birini yaşadı. Güneş lekelerindeki artışlar 2013'te ise tepe noktasına ulaşacak. Buna küresel ısınma ve El Nino'yu da eklersek 2013'ün dünyanın en sıcak yıllarından biri olması bekleniyor.

  Kaynak:trthaber.com.tr
   
 2. K

  Kurban Yeni Üye

  güneş lekesi özellikle yazın çok yoğun oluyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş