1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2013 Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında çiğdem tarafından paylaşıldı.

 1. çiğdem

  çiğdem Yeni Üye

  Yeniyıla girerken 2013 Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılmalı bu geceye nasıl hazırlamalısınız?

  Yılbaşı makyajınız, gecenin kendi kadar pırıltılı ve özel olmalı. Dore ve lame renkler en ideali.Makyajınızı abartmak isterseniz abartın, dilediğiniz gibi renklerle oynayın. Özgürsünüz! Başka hangi gece bu kadar iddialı ve özgür olabileceksiniz ki? Ne yapsanız, ne giyinseniz yadırganmayacağınız bir akşamdasınız.

  [​IMG]

  Kırmızı ruj her ne kadar evrensel bir klasik olsa da, çoğu kadın için zor bir renktir. Özellikle açık tenlilerde daha fazla göze çarpan bu renk, doğru dudak kalemi ve doğru makyaj ile çok çarpıcı görünebilir. Ama, kırmızı ruj sürdüğünüzde gözlerinize fazla ağır bir makyaj uygulamayın; bu pek hoş olmaz. Güzel olayım derken, çizgi film karakterine dönebilirsiniz.

  Gümüş rengin en önemli özelliği, doğru uygulandığında gözleri muhteşem bir şekilde ortaya çıkarmasıdır. Bu rengi; siyah veya lacivert gibi koyu tonlarla karıştırabileceğiniz gibi, tek başına kullanarak da çarpıcı bir sonuç elde edebilirsiniz.

  Evet bayanlar şimdi sizlere Adım Adım Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır kısa kıs anlatmaya çalışacağız...

  Çarpıcı gözler: Gözkapağının üst ve alt çizgisi aynı renkteki kahverengi göz kalemiyle ya da krem farla belirginleştiriliyor. Gözün tüm çerçevesi, bu renk bir kalemle çizilmeli.

  Gözkapağına Far: İlk adım yüzünüzü iyice temizledikten sonra, kaliteli bir fondöteni tüm yüze yedirmektir. Daha sonra makyaja gözlerden başlıyoruz. Göz kapağına baz olarak metalik açık kahve far sürülüyor. Bir parça pamukla fazlalığı alabilirsiniz.Gözlere gölge: Göz kapağına baz olarak sürülen farlardan sonra sıra gölgeye geldi. Turuncu renkteki metalik far yardımıyla gözlerin dışından içine doğru gölge yapılıyor.

  Maskaralı kirpikler: Kirpikler ilk olarak diplerden uca doğru koyu kahverengi bir farla fırçalanmalı. Daha sonra bir kat daha içlerden dışlara doğru kirpikler maskarayla boyanmalı.

  Kırmızı Dudaklar Koyu kırmızı renkteki bir dudak kalemiyle dudaklar çerçevelendikten sonra, içi yine koyu kırmızı renkteki bir rujla boyanmalı. Bir dudak fırçası yardımıyla dudaklarınızdaki rengin daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

  Parlak Dudaklar Daha çarpıcı bir görüntü için kırmızıya boyanmış dudağınızın tam orta kısmına bir dudak parlatıcısı sürebilirsiniz. Parlatıcıyı tüm dudağınıza sürmemeye dikkat edin, parlatıcıyı sadece dudağınızın orta kısmına sürmeniz daha hoş bir görüntü oluşmasını sağlar.

  Ortaya çıkan sonuç Yılbaşı tatili kısa olsa da yüzünüz dinlenmiş olacaktır. Bu dingin yüzü, özenle renklendirilmiş dudaklar, pembe yanaklar ve dikkatle belirginleştirilmiş gözler süsleyebilir ancak. Yılbaşı gecesi yapacağınız makyaj, hem abartısız hem de çarpıcı olmalı. Bu yüzden sizin için hazırlanmış bu rehberin maddelerini dikkatlice okuyup gerçekleştirmenizde yarar var.
   
 2. a

  angel Yeni Üye

  çok ağır makyaj önermiyorum ben
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş