1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2013 KPSS Sistemi Hakkında Bilgiler

Konu, 'Sınavlar' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dilek öğretmen Yeni Üye

  2013 Yılı KPSS Sistemi Hakkında Bilgiler
  2013 KPSS’de Öğretmen Adaylarına Alan Dışı Soru Sorulmayacak
  2013 KPSS de önemli değişiklik


  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer 2013 KPSS yeterlilik sınavıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ancak ağustos ayında yapılacak atamalara yetişmeyeceğini söyledi.Yeterlilik veya diğer adıyla alan sınavı önümüzdeki yıldan itibaren uygulamaya geçirilecek.

  Öğretmen adaylarının KPSS puanına göre atanabilmek için özel dershanelerde alanları dışında konularda çalışmalarına neden olan sistem sona eriyor. Adayların "Resim öğretmeniyim neden matematik çözüyorum?" diye isyan etmelerine sebep olan sistem, 2013'ten sonra yerini 3 aşamalı alan sınavına bırakacak.

  Öğretmen adayları mezun olduktan sonra, ilk olarak KPSS genel yetenek ve genel kültür sınavına girecek. Başarılı olan adaylar alanlarına göre yeterlilik sınavına alınacak. Ve son olarak da atandıktan sonra 1 yıllık oryantasyon ve staj eğitiminden geçecek. Öğretmen adayları mezun olduktan sonra, ilk olarak KPSS genel yetenek ve genel kültür sınavına girecek. Yeterlilik sınavını geçen öğretmen atandıktan sonra 1 yıllık oryantasyon ve staj eğitiminden geçecek.

  Sabah
   
 2. M

  Misafir Misafir

  2013 yılında benim hedefim birinci olmak.
   
 3. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  benım hedefım torbıl olmadan gırmek:cool::cool::cool::cool::cool::cool:
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş